Як визначити луг.

Луги легко визначаються за допомогою індикаторів, в якості яких можуть виступати фенолфталеин і лакмус, що змінюють свій колір залежно від рівня pH тестируемой середовища.
Вам знадобиться
  • Лакмус або фенолфталеин
Інструкція
1
Якщо у вас в наявності є лакмус в рідкому вигляді, вам слід обережно додати кілька крапель цієї речовини в пробірку з передбачуваною лугом . Якщо в розчині лакмус забарвиться в яскраво-синій колір, це буде доказом того, що перед вами дійсно лужна середу. Якщо ж колір індикатора залишиться фіолетовим, це означатиме, що середа в пробірці нейтральна (наприклад, вода). У разі, якщо лакмус забарвиться в червоний, це буде показником кислотного середовища.
2
Як індикатор ви також можете використовувати лакмусовий папірець. Вам потрібно буде акуратно опустити її кінчик в перевірявся розчин. Синє забарвлення папірця доведе присутність лугу в пробірці.
3
Як індикатор ви також можете використовувати розчин фенолфталеїну. Як і у випадку з лакмусом, в пробірку з перевіряється речовиною досить додати всього декілька крапель індикатора. У разі, якщо розчин забарвиться в яскраво-малиновий (червоно-фіолетовий) колір, ви зможете сміливо констатувати наявність лугу в пробірці. Однак в сильнощелочной середовищі фенолфталеїн залишається безбарвним, тому для розрізнення сильнощелочной і нейтральної середовищ розумніше використовувати лакмус.