Як відкрити курси іноземних мов. Як отримати ліцензію на мовні курси.

Кількість людей, охочих вивчати іноземні мови, з року в рік зростає, оскільки знання іноземних мов зараз потрібно майже для будь-якої роботи. Тому відкривати курси іноземних мов вигідно, однак треба мати конкурентоспроможних викладачів і хорошу рекламу, оскільки курсів іноземних мов в Москви та інших великих містах чимало.
Інструкція
1
Для того, щоб відкрити курси іноземних мов , необхідно отримати в територіальному органі освіти ліцензію на освітню діяльність. Для отримання такої ліцензії необхідно буде зібрати досить великий пакет документів, який стосується як приміщення для курсів, викладачів та їх кваліфікації, вашої реєстрації. Повний перелік найкраще дізнаватися в самому відділі освіти, оскільки нюансів може бути багато. Зареєструватися можна як індивідуальний підприємець, юридична особа або некомерційне освітній заклад.
2
Важливо придумати такого назва для курсів. Ця, здавалося б, дрібниця, буде залучати клієнтів на першому етапі. Без першого етапу може не бути всіх інших. Назва повинна бути помітним, що запам'ятовується і відбиватися специфіку діяльності (наприклад, назва кшталт "Навколосвіт" скоріше буде асоціюватися з турагентством, але не з курсами іноземних мов ).
3
Приміщення для курсів має бути, по-перше, зручним для занять, а по-друге, воно має бути розташоване в доступному для більшості людей місці. Курси іноземних мов , розташовані десь за 5 км від МКАДа навряд чи будуть популярними, адже людям важко буде їздити туди після роботи або возити дітей.
4
При виборі викладачів для курсів орієнтуйтеся на цільову аудиторію. Якщо ви відкриваєте курси іноземних мов для школярів, то краще в якості викладачів брати шкільних вчителів, оскільки вони вміють працювати з дітьми. Для курсів ділової англійської потрібні, скоріше, викладачі, що мають досвід роботи саме на подібних курсах, або ж просто особи, які добре знають ділова англійська (аспіранти, фахівці, які мали досвід проживання в Англії та роботи на фірмі і т.д.).
5
Курси іноземних мов потребують реклами для залучення клієнтів і хорошому сайті. На сайті повинна бути вся необхідна інформація про курси, а також про викладачів, повинні бути ясно видні переваги навчання саме на ваших курсах. Розмістіть рекламу в інтернеті - на професійних форумах, сайтах он-лайн словників, в соціальних мережах. Також хороший і невитратний спосіб реклами - роздача рекламних листівок у місцях скупчення ваших потенційних клієнтів (у шкіл і ліцеїв, офісів великих міжнародних компаній і т.д.).
  •  Багато вчителів або репетитори, які займаються іноземною мовою, вже стали директорами своїх власних лінгвістичних шкіл і курсів. Подібний вид бізнесу ніколи не перестане бути актуальним, бо сучасний світ зобов'язує будь-якого свідомого людини вивчити хоча б одну іноземну мову досконало.
  •  Проведіть маркетингове дослідження. Якщо живете в великому місті (столиця або обласний центр), будьте впевнені, конкурентів більше, ніж ви можете собі уявити. Цей вид бізнесу сьогодні надзвичайно популярний у великих містах. Якщо ж ви з міста поменше, дізнайтеся, скільки курсів або шкіл іноземної мови на даний момент відкрито? Який рівень викладання в них? Для цього можете продзвонити всі школи і дізнатися, яку програму вони використовують, скільки триває термін навчання, яка ціна курсу. Потрібно це зробити для того, щоб зорієнтуватися у власній работе.Проаналізіруйте, чого не вистачає в програмах інших курсів. Чим ваші курси конкретно будуть краще? Це дуже важливий момент. Мета навчання зрозуміла - навчити мові, але ви можете зробити акцент на якомусь аспекті, придумати свою «фішку». Нехай один з викладачів буде носієм мови (потрудіться знайти такого в своєму місті чи запросіть з більш великого міста), нехай це стане відмінною рисою ваших курсів. Щоб випередити конкурентів, потрібна оригінальна, нестандартна система навчання.
  •  Визначтеся зі статусом майбутніх Курсів. Тут у вас два путі.1. Зареєструватися, як Некомерційне освітній заклад (НОУ) і отримати ліцензію на викладацьку діяльність. Ліцензування дає шанс вашим студентам по закінченні навчання отримати сертифікати про закінчення курсів державного зразка, але варто подумати про те, який «вага» ці сертифікати будуть мати? Якщо ви запросите в свою школу в якості викладачів кращих педагогів в країні, то тоді питань немає - сертифікати будуть затребувані. А якщо ж ні? 2. Увійдіть, як індивідуальний підприємець (ІП). В цьому випадку ви зможете проводити заняття переважно для дорослих людей, зате не зіткнетеся з моторошною бюрократичною тяганиною, яка очікує вас, якщо вирішите реєструвати НОУ.
  •  Порахуйте, скільки коштуватиме оренда приміщення, закупівля підручників, зарплата викладачам, податки. Враховуйте, гроші, які зароблять ваші курси за місяць, повинні повністю покрити ваші витрати. Отже, вам потрібно буде або робити досить високою вартість навчання, що вкрай небажано - це тільки відштовхне клієнтів, або набрати велику кількість учнів. Звичайно, переважніше другий варіант. Тому дайте оголошення про відкриття курсів в інтернеті, газетах, на радіо і телебаченні, проведіть презентації в школах, на батьківських зборах, прийдіть до директорів різних установ і розкажіть, чому для нього так важливо відправити своїх співробітників на курси іноземної мови саме до вас в школу . Не забудьте сказати, що для корпоративних клієнтів у вас знижка.
  •  Не зациклюйтеся на одному форматі навчання. Враховуйте, що захотіти вчитися можуть люди з різною мовною підготовкою та різним рівнем зайнятості. Зробіть базову програму, нехай вона триває рік. Але також зробіть «інтенсиви для тих, кому ніколи» - двох-трьох місячні курси, семінари «Розмовна англійська за тиждень» і т.д. Будьте винахідливі. Придумуйте всілякі піар-ходи, щоб привернути увагу клієнтів. Наприклад, оголосіть акцію - кожному студенту, який приведе ще одного - 3 місяці навчання безкоштовно!