Як розвинути бізнес. Як це застосувати до бізнесу в.

Вам вдалося створити і розкрутити свій невеликий бізнес, наприклад, магазинчик біля будинку. Однак прибуток він приносить, скажімо так, невелику, а працювати доводиться багато. До того ж, ви відчуваєте, що здатні на щось більше, ніж просто бути господарем продуктової лавки. Як розвиватися далі?
Вам знадобиться
  • Стати частим гостем книжкового магазину. Майже в будь-якому книжковому зараз можна знайти масу корисної літератури для підприємців. Також не варто забувати про інтернет.
Інструкція
1
Розберемо приклад розвитку невеликого магазину. Власне, чим більше товару магазин продає, тим більше він приносить прибутку. Як підвищити продажі? По-перше, змінити асортимент товару. Для цього потрібно проаналізувати, хто і навіщо найчастіше приходить в ваш магазин. Хто проживає в районі, де він розташовується - забезпечена публіка чи не дуже? Які магазини є поруч? Чи багато низкою великих мережевих магазинів? Якщо з великих магазинів поруч тільки дорогі кшталт "Сьомого континенту" або "Азбуки смаку", безпрограшним варіантом буде максимально широкий асортимент товарів середньої цінової категорії (якщо тільки, звичайно, ваш магазин розташовується не де-небудь в районі Рубльовки). Виключіть зі свого асортименту те, що особливим попитом не користується.
2
По-друге, які у вас годинник роботи? А у ваших конкурентів? Якщо цілодобових магазинів поблизу ще не відкривали, нехай ваш стане першим. Відповідно, в цілодобових магазинах повинно бути більше продуктів швидкого приготування, оскільки в них часто роблять покупки ті, хто пізно повертається з роботи.
3
По-третє, уважно стежте за роботою продавців. Створіть в магазині затишну, ввічливу атмосферу. Навіть в маленькому магазині сервіс дуже важливий. Продавців, хоч раз нахамив клієнтові, варто звільняти без жалю. Своя репутація дорожче.
4
По-четверте, домагайтеся знижок від постачальників. Навіщо платити більше, коли можна платити менше? Чим більше грошей ви заощадите, тим більше у вас шансів надалі відкрити ще пару магазинів і створити мережу, або ж відкрити зовсім інший бізнес - залежно від ваших бажань і обстановки на ринку.
5
Читайте книги по бізнесу, заходите на тематичні сайти, спілкуйтеся на форумах і записуйтеся на семінари. Так, це теж коштує грошей (як правило, хороші семінари дорогі), проте ви зможете дізнатися багато нового, зрозуміти, як це застосувати на практиці і розвиватися.
Корисна порада
Корисно вести свій блог, просто для себе або для спілкування з тими, хто теж займається розвитком свого бізнесу. Ви завжди зможете перечитати свої записи і проаналізувати, що ви зробили правильно, а що ні. Це допоможе уникнути подальших помилок.