Як оформити візу до Латвії.

Латвія є однією з країн Шенгенської угоди. Для того щоб в'їхати на територію Латвії, громадянам Російської Федерації необхідно пред'явити паспорт з діючою шенгенською візою. Оформити шенгенську візу можна двома способами: скориставшись послугами туристичного агентства або самостійно.
Вам знадобиться
  • Для самостійного оформлення візи в Латвію, потрібно підготувати пакет документів. Візу можна отримати в посольстві Латвії в Москві, в Генеральному консульстві в Санкт-Петербуг, в Канцелярії відділу Посольства в Калінінграді або в Консульстві в Пскові.
Інструкція
1
В посольство необхідно надати: Закордонний паспорт, дійсний не менше 3 місяців з дня повернення з поїздки. Закордонний паспорт без підпису власника не береться!
2
Ксерокопію внутрішнього паспорта (головну сторінку та сторінку з місцем прописки). Якщо адреса місця прописки не збігається з адресою фактичного проживання, потрібно додати ксерокопію реєстрації за місцем проживання.
3
Заповнену візову анкету.
4
Дві кольорові фотографії 45 Х 35мм на білому або світло-сірому тлі без білого куточка, зроблені не більше 6 місяців тому. Не допускаються фотографії в окулярах і головних уборах.
5
Підтвердження броні готелю в Латвії. Посольство Латвії не приймає броні, зроблені через booking.com
6
Проїзні квитки туди і назад (можна надати ксерокопії).
7
Довідку з місця роботи на фірмовому бланку організації з зазначенням посади та середньомісячного доходу. Індивідуальним Підприємцям потрібно надати ксерокопію про реєстрацію ІП, ксерокопію про постановку на облік в податковому органі, ксерокопію декларації про доходи за звітний період. Пенсіонерам - ксерокопію пенсійного посвідчення. Учням - довідку з місця навчання на бланку навчального закладу. Непрацюючим громадянам (пенсіонерам, учням і т.д.) необхідно додати довідку з місця роботи спонсора (на фірмовому бланку з зазначенням посади та окладу) і спонсорський лист.
8
Бажано надати підтвердження фінансової спроможності на період перебування в Латвії - виписку з банківського рахунку, ощадкнижки, дорожні чеки або довідку про обмін валюти на суму не менше 50 євро в добу на людину.
9
Медичний страховий поліс на час поїздки.
10
Оплатити держмито. Держмито за одноразову або дворазову візу складає 65 євро, за багаторазову - 90 євро. Для дітей з 6 до 12 років - 35 євро.
11
Для туристів молодше 18 років: Ксерокопію свідоцтва про народження. Якщо дитина подорожує з одним із батьків, необхідно надати нотаріально завірену довіреність від другого батька. Якщо дитина подорожує без батьків, знадобиться нотаріально завірена довіреність від обох батьків на супроводжуючу дитину ліцо.В довіреності повинні бути наступні фрази: - дозволяється поїздка в Країни Шенгенської Угоди, в тому числі в Латвію - дозволяється приймати будь-які рішення , пов'язані з перебуванням дитини за кордоном До довіреності необхідно додати ксерокопію головної сторінки внутрішнього паспорта кожного з батьків. Підпис в довіреності не повинна відрізнятися від підпису у внутрішньому паспорті.
Зверніть увагу
Термін розгляду документів на оформлення шенгенської візи в Латвію для громадян РФ становить 10 календарних днів. В екстрених випадках термін може бути скорочений до 3 календарних днів.
Корисна порада
Посольство Латвії приймає заявки на оформлення візи за три місяці до дати передбачуваної поїздки.