Як організувати випускний.

Переломний етап в житті наших дітей, випускний вечір, стає тим святом, до якого готуються протягом усього заключного роки перебування в дитячому саду, або навчання в школі або іншому навчальному закладі. Будь-яке урочиста подія запам'ятається на довгі роки, якщо воно ретельно сплановане і ґрунтовно підготовлено. Підготовка матеріально-господарської складової свята здійснюється батьками, а концертно-вітальна частина готується самими учасниками подій разом з педагогами навчального закладу.
Вам знадобиться
  • Створення ініціативної групи батьків, здатної розрахувати фінансову складову свята і грамотно організувати господарські заходи по його організації.
Інструкція
1
Виберіть батьківським зборами на початку навчального року, що передує випускного вечора, ініціативну групу, якій можна буде довірити все господарсько-фінансові заходи щодо організації випускного. Дуже важливо, щоб використовувалися особисті побажання батьків. Саме здорова ініціатива і активна життєва позиція допоможуть найбільш чітко і злагоджено організувати празднік.Все подальші заходи здійснюються безпосередньо ініціативною групою.
2
Домовтеся про збори ініціативної групи на початку навчального року, на якому необхідно буде вирішити такі питання: • визначитися з місцем та часом проведення випускного вечора • обговорити кількість учасників, скласти їх список • коротенько обумовити тему подарунків педагогам, учням і навчальному закладу, якщо буде прийнято таке рішення • обумовити необхідність запрошення фотографа та відеооператора, варіанти співпраці з ними • обумовити суму попереднього грошового внеску кожного учасника, визначити етапи та строки внесення грошей • розподіліть обов'язки та зони відповідальності в групі
3
Конкретизуйте інформацію по кожному із запропонованих пунктів. В ідеалі, кожен з учасників ініціативної групи повинен надати максимальну інформацію в зоні своєї компетентності. Прийнявши рішення про оренду якого-небудь розважального комплексу, кафе тощо, необхідно дізнатися про умови та строки оренди і бронювання, визначитися з варіантом меню. Дізнатися вартість послуг оператора та фотографа, домовитися про обсяг і терміни їх робіт. Визначитися з приблизною вартістю запланованих подарунків. Необхідно закласти певну суму на придбання до свята, чинені в останній момент - квіти, напої, цукерки. На кінець цього етапу підготовки потрібно мати готові замовлення за такими підпунктами, як місце проведення свята і фото-відеозйомка.
4
Придбайте заплановані подарунки. Це можна робити завчасно, з метою заощадити кошти. Крім цього, якщо є необхідність, також отримуються нагородні грамоти та запрошення. Безпосередньо перед святом купуються квіти і цукерки. Якщо прийнято рішення самостійно прикрашати приміщення для свята, то також купують і матеріали, необхідні для цього.
Зверніть увагу
Основною проблемою у підготовці свята найчастіше буває несвоєчасне внесення коштів у касу свята. Для оптимізації цього процесу найрозумніше розбити загальну суму на три етапи внесення. Суму краще озвучити відразу, приймати у відповідність до встановлених термінів. Способами оповіщення батьків можуть служити телефон, інтернет, кошторис-роздруківка. Цей спосіб дозволить організаторам завжди мати готівку для передоплати і оренди.
Корисна порада
В рідкісних випадках діти ніяк не беруть участь в процесі підготовки власного свята. Зазвичай під керівництвом когось із викладачів організовується концерт, капусник або щось подібне. У тому випадку, якщо це не відбувається, ініціативу по організації розважальної частини заходу можуть взяти на себе батьки або запрошений аніматор.