Як навчити малюка говорити.

Коли малюк почне говорити закладається ще в період внутрішньоутробного розвитку, але цей день можна трохи наблизити. Щоб дитина почала раніше говорити, потрібно займатися з ним деякими вправами, які розвивають мозок, а відповідно і мова. Чим раніше ви почнете приділяти цьому увагу, тим швидше ви почуєте чітку і усвідомлену мова, а не просто лепет малюка .
Інструкція
1
З самого народження дитини намагайтеся з ним якомога більше розмовляти. Мова повинна бути чіткою і виразною, адже дитина почне вам наслідувати, і теж буде ламати мову, а відучити від цього буде непросто. Звичайно, не треба розмовляти з дитиною як з дорослим чоловіком, повинна бути «золота середина» в спілкування з чадом. Читайте маляті книги відповідні її віку, література для старшого віку буде маленькій дитині незрозумілою, та й сприйматися мозком вона не буде. Швидкість читання повинна бути повільною, щоб дитина встигав зрозуміти, що ж ви таке читаєте.
2
Помічено що діти, які відвідують дитячий садок, розвиваються швидше, цьому сприяє спілкування з однолітками. Якщо у вас немає можливості ходити в дитячий сад, водите малюка на дитячий майданчик або на розвиваючі курси дошкільного виховання. Так дитина не тільки навчиться швидше говорити, а й соціально адаптується. Не бійтеся, що малюк буде хворіти, рано чи пізно йому все одно доведеться спілкуватися з іншими дітьми і простудних захворювань просто не уникнути.
3
Якщо дитина довго не говорить, не переживайте, деякі діти починають добре розмовляти віком 2-3 роки. Це не вважається страшним відхиленням від норми. Такі малюки зазвичай відразу і добре починають викладатися пропозиціями, а частіше навіть не простими, а складними, в які вкладена певна думка. Грайте з дитиною в логічні ігри, розмовляйте, читайте і спілкуйтеся, а говорити чадо почне тоді, коли мозок розвинеться до потрібного ступеня.
Корисна порада
Якщо ви помітили відхилення в мові, які не проходять з віком, наприклад, коли дитина погано вимовляє звуки - зверніться до логопеда. Рання коригування мовлення усуне дефекти, від яких позбутися надалі буде дуже складно.
Поняття «рано» у кожного своє, воно може позначати як вік 1,5 років, так і 3 роки. Вважається, що рано мовець дитина - той, який в 2 роки видає фрази з трьох і більше слів, а також має загальним словниковим запасом понад 100 слів і адекватно реагує на вербальні подразники. Як навчити малюка рано говорити?
Інструкція
1
Щоб навчити малюка рано говорити, треба врахувати одну правило - не набравши достатньої кількості слів в пасивному словнику, дитина не почне їх відтворювати. Тому малятку необхідно якомога більше і частіше демонструвати різні предмети і промовляти їх назва. Називати до нескінченності - по декілька разів на дню і протягом місяців. Першими з'являються звуконаслідування. Дорослий катає машинку і коментує: «Бі-бі». Вимовляти всі звуки потрібно чітко, перебільшено, з виразом. Якщо після того, як тато піввечора «бика», малюк несміливо повторив звук єдиний раз - радійте! Це вже маленька, але перемога. Далі підключаються всі звуки, що видаються тваринами і оточуючим предметами - чим більше, тим краще. На сьогоднішній день книжкові видавництва випускають для малюків спеціальні посібники, які називаються «Хто як розмовляє». Дуже цікаві книжки-малятка допоможуть і дорослим пригадати все розмаїття звуків тваринного світу.
2
Коли закріплений навик простого відтворення звуків за дорослим, переходите до їх комбінуванню - тобто створенню слів. Починати необхідно з простих слів, з відкритим стилем (Ма-ма, па-па, ва-ва) і т.д. Поступово ускладнюється структура слова, змінюється і його якісний склад. Головне, щоб вимовлені слова відповідали основним потребам малюка. Він повинен навчитися просити води (кап-кап), показувати, що йому треба на горщик (а-а, пі-пі), кликати всіх необхідних йому людей (ба-ба, та-та). І нехай слова поки чисто умовні, їх багаторазове повторення і реакція дорослого на зміст цих звукових комбінацій покаже малюкові важливість промови у взаємодії з навколишнім світом.
3
Далі працюйте над виразом бажання і позначенням дії: дай, хочу, можна, пити і т.д. Знову-таки на цьому етапі правильність звукового складу не має значення - важливо, щоб і дорослий, і дитина розуміли, про що йдеться. І чим більше малюк каже, тим швидше напрацьовується у нього і вимова, і граматично навички. Необхідно пам'ятати: першими в речь дитини вводяться іменники, потім - дієслова, потім - прикметники, числівники і т.п. Не потрібно вимагати на перших етапах оволодіння мовою правильних форм слова. А от вираз схвалення з приводу освоєння нехай і невеликого, але нового рубежу, просто необхідно!
Корисна порада
Темпи розвитку дітей настільки індивідуальні, що говорити в зазначеному віці про затримку мовленнєвої діяльності досить рано. Якщо за іншими параметрами малюк розвивається в рамках норми, значить, просто йому ще не прийшов час говорити. Однак у кожному разі можна підштовхнути процес формування мовленнєвих навичок, прискоривши його темпи.