Як навчити дитину розуміти час.

На перший погляд, навчити малюка розбиратися з часом - складно. Але дитина росте, а йому просто необхідно знати, що таке час , а також чим його вимірюють. Адже для розвитку дитини чимале значення має планування свого часу. Малюк повинен навчитися орієнтуватися в ньому і вміти розпоряджатися. У його розумінні, час тече зовсім по-іншому. Навчити дитини розуміти час потрібно поступово, а починати треба з далека.
Інструкція
1
Потрібно ознайомити дитини з поняттям часу. Наприклад, з того, що за днем, йде ніч, а після ночі почнеться ранок. Спершу дитина повинна засвоїти послідовність усіх подій. Щодня, послідовно повторюючи ланцюг подій, малюк вже розбирається, що і навіщо треба робити? Важливо завжди говорити йому: "Доброго ранку", "На добраніч", так як це найпростіший варіант для розуміння часу доби. Необхідно особливу увагу приділити на кожну послідовність, де чітко видно, що було до, а що після. Послідовність можна розвинути у дитини за допомогою казок. Можна прочитати казку, а після здавати малюкові запитання (Що сталося потім?).
2
Необхідно починати знайомити ваше чадо з такими поняттями, як: минуле, сучасне, майбутнє. Це треба робити за допомогою бесід, заснованих на прикладах життя самого малюка. Потрібно пояснювати, що те, що робить дитина зараз - це справжнє, те, що буде відбуватися пізніше - це майбутнє (завтра, через тиждень). Акцент поставте на значущі події, так як вони краще запам'ятовуються дітьми (наприклад: день народження, різдво і т.д.).
3
Продемонструйте малюкові, що можна зробити за хвилину, годину, і навіть за секунду (наприклад, можна плескати в долоні). Для цього можна організувати гру, під час якого за допомогою таймера визначити, за скільки дитина виконає яку-небудь дію.
4
Наступним кроком, є знайомство дитини з порами року. Необхідно не тільки пояснити йому, що у році є чотири пори року і дванадцять місяців, а й докладно пояснити йому все що відбуваються зміни в різних періодах року. Все це треба показати дитини на різних прикладах, наприклад, наступ зими характеризується появою снігу, осені - листопадом ... Розкажіть у що одягнені люди і т.д. З порами року можна ознайомити і з допомогою барвистих книжок і казок (наприклад, казка Маршака "Дванадцять місяців").
5
Останнім етапом, є знайомство дитини з таємничими годинами. Звичайно, до цього його треба ознайомити з цифрами, крім того малюк повинен вміти рахувати. Навчити часу потрібно на яскравих годинах. Потрібно зв'язати час з діями, які дитина робить щодня. Спочатку потрібно, щоб малюк освоїв годинну стрілку, а потім можна переходити до хвилинної стрілкою.