Як оббити меблі. Як самому змінити оббивку дивана.

Реанімувати стару меблі з потертої оббивкою цілком можна самостійно. Звичайно, братися за перетяжку дивана відразу не варто, а ось крісло або м'який стілець для тренування цілком зійдуть.
Вам знадобиться
  • степлер, скоби, поролон або синтепон, тканина.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили замінити тканину на м'яких меблів самостійно, то краще почати зі стільця. Якщо у стільця спинка теж оббита тканиною, то почніть перетяжку саме з неї.
2
Отсоедините цю частину спинки, зніміть з неї тканину. Використовуючи її, зробіть викрійку. Як наповнювач використовують ватин, синтепон.
3
Тканина викрийте з запасом, щоб можна було підкоригувати. Візьміть дерев'яну частину спинки стільця, ту яку ми від'єднали, натягуємо на неї тканину, загинаємо і прибиваємо гвоздиками, але краще використовувати степлер. Прикріпіть оновлену деталь назад до спинки. Далі ремонтуємо сидінні.
4
Переверніть стілець, гвинти, на які прикріплено сидіння викрутити. Викрийте з тканини нову оббивку сидіння, зробивши припуски. Якщо зіпсувався наповнювач, замініть. І знову за допомогою степлера прикріпіть тканину, коли будете прикріплювати намагайтеся тканина весь час натягувати. Нове сидіння прикладіть до стільця, закріпіть кріплення.
5
Змінити оббивку дивана складніше. Для початку весь диван розберіть. Стару оббивку зніміть, її можна використовувати як викрійки. Викрийте нову оббивку. Якщо потрібно замініть наповнювач. При оббивці дивана в якості наповнювача використовуйте не тільки синтепон, але поролон. Оббивку почніть з сидіння і спинки, потім боковин.
6
Тут технологія роботи схожа на роботу по оббивці стільця. Але врахуйте, що тканина повинна сидіти дуже щільно, «внатяжку». При розкрої не забудьте робити припуск на шви. Робіть їх більше, щоб можна було виправити неточності, якщо вони вийдуть. Щоб визначити, скільки тканини знадобитися, зробіть розкладку викрійки і зніміть розміри, але врахуйте, якщо тканина з малюнком він повинен збігатися. Чи не кроіте одразу всю тканину.
7
Розкроїте спочатку одну деталь, наприклад, спинку дивана, зшийте і обтягніть. Для оббивки використовуйте спеціальні меблі ниє тканини, портьерная не годиться. Перед тим як прикріпити тканину, оберніть деталі від дивана синтепоном. При обробці можна використовувати декоративні шнури.
Диван - це, мабуть, найважливіший предмет меблів в будь-якому будинку. Розташувавшись на ньому, можна подивитися телевізор, почитати журнал або ж просто відпочити після роботи. На жаль, з часом під впливом багатьох факторів оббивка дивана втрачає свій привабливий вигляд і потребує заміни. Справитися з цим нелегким справою можна самостійно, достатньо мати трохи вільного часу і всі необхідні інструменти.
Вам знадобиться
  • - тканина для оббивки;
  • - круглогубці;
  • - плоска викрутка;
  • - шпалерний ніж;
  • - синтепон або бавовняний ватин;
  • - поролон;
  • - будівельний степлер;
  • - щільна тканина.
Інструкція
1
Для початку розберіть свій диван на складові елементи, від'єднайте від нього підлокітники і зніміть подушки. Після цього приберіть з дивана стару оббивку, відкріплений її в місцях з'єднань. Для виїмки скоб скористайтеся круглогубцами і плоскою викруткою. Подденьте скобу за допомогою викрутки і вийміть круглогубцами. Після того як оббивка буде відкріплений, стягніть її. Намагайтеся робити це якомога акуратніше, щоб не порвати тканину, так як вона придасться для викрійки нової оббивки.
2
Обов'язково подивіться, в якому стані знаходиться набивка дивана, і перевірте пружинний блок. При необхідності замініть пошкоджені пружини. Якщо ви вирішите замінити набивочний матеріал, повністю зніміть його з усіх елементів. Уважно огляньте їх і приберіть всі залишилися фрагменти старого матеріалу і скоби.
3
Тепер приступайте до укладання нового наповнювача. Візьміть синтепон або бавовняний ватин, укладіть їх на елемент дивана і закріпіть степлером. Зверху обтягніть все щільною тканиною. Якщо ви хочете надати дивану округлості, скористайтеся поролоном, товщиною 20-40 мм. Постеліть його на підлозі і зверху покладіть один з елементів дивана зовнішньої стороною вниз. За допомогою шпалерного ножа зробіть викрійку. При цьому обов'язково залишайте невеликий припуск (приблизно 80 мм).
4
Як тільки всі викрійки будуть готові, акуратно натягніть поролон на лицьову сторону деталі і закріпіть його з внутрішньої сторони, використовуючи будівельний степлер. Зверху обтягніть деталі щільною тканиною, таким чином, щоб вона повністю закрила поролон.
5
Використовуючи стару оббивку як шаблон, зробіть викрійки з нової тканини. Будьте уважні, щоб не переплутати лицьову сторону тканини з виворітного. Після цього зшийте їх і починайте одягати на деталі дивана. Намагайтеся добре натягувати тканину, закріплюючи її внизу степлером. По закінченню роботи зберіть диван.
Корисна порада
Якщо ви обтягнули диван поролоном, обов'язково врахуйте це при крої нової тканини і трохи збільште припуски.