Як приготувати дріжджове тісто. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

З дріжджового тесту можна приготувати дуже багато різних варіантів випічки. З такого тіста можна робити пиріжки, піцу, ватрушки, біляші, кулеб'яку і ще багато інших виробів. Дріжджове тісто можна готувати опарним і безопарним способами. Буває ще й листкове дріжджове тісто . Але в будь-якому випадку головним інгредієнтом, завдяки якому тісто виходить пишним і ніжним, є дріжджі.
Вам знадобиться
  • Для приготування безопарного тіста знадобляться: 1 склянку теплої води (або молока), 20 грам дріжджів, близько 4 склянок борошна, 1 яйце, 4 столові ложки розтопленого вершкового масла або маргарину, 4 столові ложки рослинної олії, півсклянки цукру, 1/4 чайної ложки солі.
  • Для приготування здобного дріжджового тіста візьміть 2 склянки води (молока), 50 грам дріжджів, 4 - 5 склянок борошна, 4 - 5 яєць, 1,5 склянки цукру, 100 грам вершкового масла (маргарину) , 50 грам рослинного масла, пів чайної ложки солі.
Інструкція
1
Щоб приготувати безопарное дріжджове тісто , влийте в підготовлений посуд один стакан теплої води або молока. Потім додайте попередньо розчинені в молоці (воді) пресовані дріжджі. Також додайте цукор, сіль, яйця. Можна цукор і яйця попередньо розтерти окремо. Після того, як добре перемішайте вийшла суміш, додайте до неї борошно і вимісити тісто . У самому кінці додайте охолоджений маргарин і рослинне масло. Маргарин можна замінити вершковим маслом. Вимішуйте тісто доти, поки воно не перестане прилипати до рук і стінок посуди.Затем тісто трохи присипте борошном, накрийте серветкою або рушником і помістіть в тепле місце, що воно піднялося . Коли тісто збільшиться в обсягах, його потрібно трохи обмять. Якщо борошно зі слабкою клейковиною, то обминати треба 1 раз, якщо з хорошою - то 2-3 рази. Занадто довго тримати тісто теж не варто, так як якщо його перетримати - це може погіршити його смакові якості, вироби з такого тіста вийдуть жорсткими і кислуватими.
2
Для приготування здобного дріжджового (або опарного) тесту спочатку потрібно зробити опару. Для того, щоб її приготувати, потрібні мука, вода (молоко) і дріжджі. У теплому молоці розчиніть дріжджі, додайте ложку цукру і муку. Тісто по консистенції має походити на рідку сметану. Потім опару поставте на годину - півтори в тепле місце. Визначити, що вона готова, можна тоді, коли опара, досягнувши максимальної висоти, почне опускаться.В готову опару додайте яйця, перетерті з цукром, сіль, трохи теплого молока і борошно. Муки потрібно додати стільки, щоб тісто відлипала від рук. Потім додайте розтоплене вершкове масло або маргарин, рослинне масло і ще раз добре вимісити тісто . Поставте тісто в тепле місце на 1,5 - 2 години, після закінчення цього часу зробіть обмінку. Тісто готове.
Для того щоб приготувати дріжджове тісто, в теплому молоці або воді розводять дріжджі, додають борошно і добре розмішують, зверху посипають борошном; далі посуд, в якій готують, добре зав'язують рушником або серветкою і ставлять у тепле місце, щоб тісто підійшло.
  • Опара дозріває, при цьому збільшується в два рази, верх покривається пухирями, це і є ознака того, що опара готова.
  • В опару додають яйця з сіллю, ароматизатори, додають борошно і вимішують тісто до отримання однорідної маси.
  • Далі додають попередньо розігріте вершкове масло.
  • Тісто добре вимішують в чашці і викладають на дошку, яку потрібно посипати борошном. Далі, тісто необхідно вимісити до еластичного стану, онодолжно відлипати від рук.
  • Готове тісто укладають назад у посуд, обв'язують і ставятв тепле місце на годину - півтори для того, щоб воно дозріло.

Визначити готовність тесту досить непросто, воно має різну консистенцію, тому і процес бродіння відбувається по-різному. Приміром, в рідкому тісті процес бродіння протікає швидше, ніж в густому тісті. Прісне тісто можна визначити за ознаками, які характеризують його зрілість: якщо тісто замісили недавно, то воно вологе і часто щільне, коли ж тісто дозріло, воно збільшується в об'ємі, в півтора чи два рази, стає пишним, гладким і еластичним. Тісто буде смачніше і аромат, якщо в нього додати ароматичні речовини. Їх необхідно ретельно подрібнити перед тим, як почати заміс теста.Еслі в тісто покласти багато солі або цукру, процес бродіння сповільниться або зовсім остановітся.Еслі тісто не бродить, охолоджене тісто до 10 ° С- необхідно підігріти до 30 ° С, а надто тепле тісто, треба охолодити до 30 ° С і додати трохи дрожжей.Тесто може не підходити через поганий якості дріжджів. Щоб перевірити якість дріжджів, необхідно приготувати маленьку порцію опари і посипати її зверху борошном. Якщо через півгодини в шарі муки не будуть з'являтися тріщини, можна зробити висновок, що дріжджі погані. В такому випадку необхідно взяти другіе.Для того щоб успішно приготувати дріжджове тісто, необхідно дотримуватися всі зазначені вище правила, тоді і випічка вас порадує.