Як укласти лінолеум.

Підлога сьогодні вражають своєю різноманітністю, але як і раніше найпопулярнішим з них залишається лінолеум . Стелити лінолеум так само просто, як і доглядати за ним. Достатньо мати певний навик і гарного помічника.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до укладання лінолеум а необхідно підготувати підлогу. Підготовку статі почніть з усунення різких перепадів, закладення швів і тріщин, зірвіть все плінтуса, зніміть дверні наличники. Якщо ваші підлоги з дерева, то задуйте монтажною піною або закладіть цементним розчином всі щілини уздовж стін. При необхідності для вирівнювання підлоги, залийте нову стяжку або вирівняйте підлогу листами ДВП.
2
Для укладання лінолеум а переконайтеся в наявність гострого ножа або ножиць, двостороннього скотчу, дрилі, і звичайно, в наявність самого лінолеум а. Розкатам рулон лінолеум а по підлозі від однієї стіни до іншої. Розподіліть полотно таким чином, щоб відстань від стіни до початку лінолеум а було приблизно 1-1,5 см, для того щоб було простіше його потім розрівнювати.
3
Для вирівнювання полотна дайте йому відлежатися день або два. За допомогою ножиць або ножа виріжте його за розмірами кімнати. Для того щоб укласти лінолеум з декількох частин, з'єднувати їх між собою двостороннім скотчем. Одну сторону скотчу приклейте до підлоги під місце стику. Далі, зніміть захисну плівку скотча і акуратно приклейте до нього обоє шматка лінолеум а.
4
Вирівняйте лінолеум за допомогою валика, і залиште на деякий час, щоб клеюча стрічка схопилася з основою. Лінолеум укладайте рівномірно, вибираючи в стикових місцях «малюнок». Стики в дверному отворі перекривайте спеціальними металевими порожками. Укласти лінолеум можна і на суху поверхню, без застосування клейкої стрічки або клею. В цьому випадку лінолеум зміцните за допомогою алюмінієвих смужок або декоративних цвяхів.
5
Якщо підлоги дерев'яні прибивайте безпосередньо до них, якщо ж бетонні, то попередньо просвердлите в них дірки, і зміцните лінолеум за допомогою шурупів. По краях уздовж стін лінолеум закріпіть за допомогою плінтусів. От і все. Переконайтеся на своєму досвіді, що заміна лінолеум а - не таке вже складна справа.
Лінолеум користується великою популярністю серед людей, так як є самим хорошим покриттям для підлоги в квартирі. На сучасному будівельному ринку представлений досить широкий асортимент цього покриття. Однак правильний вибір і покупка - тільки перший крок на шляху до якісно обробленому підлозі. Щоб ремонт не довелося переробляти через кілька років, потрібно навчитися укладати лінолеум правильно.
Вам знадобиться
  • - металевий молоток;
  • - сталевий шпатель;
  • - лінолеумовий валик;
  • - великий зубчастий шпатель;
  • - малий зубчастий шпатель;
  • - лінолеумовий ніж зі змінними лезами;
  • - гумовий молоток
  • - клей.
Інструкція
1
Перед початком роботи вирівняйте підлогу за допомогою листового матеріалу (фанера, ДСП) дотримуючись принципу: чим більше нерівність, тим товщі матеріал для її вирівнювання. Після вирівнювання пройдіть по фанері і перевірте, чи немає місць, де вона прогинається. Якщо таке місце є, то покладіть під фанеру невеликий шматочок ДСП і позначте його, так як при прогині капелюшки саморізів можуть залишитися на місці і порвуть лінолеум.
2
Далі слід підготувати саме покриття. Наріжте лінолеум на полотна потрібної довжини і пропрасуйте їх праскою з виворітного боку, це допоможе позбавитися від вм'ятин і опуклостей. Для відрізки використовуйте ніж зі змінними лезами: трапециевидное лезо - для розмітки, а гачкоподібне - для відрізки.
3
Після того, як все готово, приступайте до укладання. За допомогою зубчастого шпателя нанесіть на поверхню підлоги рівномірний шар клею і почекайте, поки він загусне. Якщо приміщення невелике, то клей можна відразу наносити на все полотно. Щоб лінолеум приклеївся більш якісно, вирівняйте його від центру до країв.
4
Склейте шви, якщо такі є, за допомогою холодного зварювання (клею). Заповніть шви клеєм і залиште до повного висихання. Після укладання лінолеуму можна приступати до установки плінтуса.
Зверніть увагу
Укладати лінолеум слід через кілька годин після покупки. Рекомендується на цей час розкачати рулони на підлозі, інакше поверхня під час укладання може вийти горбистої. Якщо рулон був куплений взимку, то перед тим, як розгортати і розстеляти його, бажано почекати пару-трійку днів. Розрізати лінолеум найкраще спеціальним ножем. Також важливо залишати невеликий припуск на кожній стороні приблизно 5-10 см. В процесі укладання припуски прибираються за плінтус або обрізаються.
Корисна порада
Якщо стіни в квартирі не ідеально прямі, потрібно зробити невеликий розріз на розі і за допомогою гострого ножа обрізати краю вздовж кута, розташованого між підлогою і стіною. Після закінчення укладання лінолеуму залишаються обрізки, виберіть найбільші з них і збережіть. Надалі вони стануть в нагоді для ремонту підлог.