Як поліпшити родючість грунту.

Сільськогосподарські роботи вимагають не тільки постійної кропіткої роботи, але і знання основ. Практично нічого не можливо виростити на виснаженій грунті, проте її родючість можна відновити. Поліпшити родючість практично будь ґрунту не складе великої праці. Часом навіть не важливий механічний склад ґрунту, які вони: суспенчатие, суглинні і т.п. Головне домогтися, щоб грунт був пухка і була багата перегноєм.
Інструкція
1
Для поліпшення піщаних видів грунтів внесіть в них при обробці торф, компост або скошену траву. Ці складові дозволять поповнити запас поживних речовин в пошті. Але пам'ятайте, що цей процес не протікає швидко і вимагає певного часу. Для того, щоб результат був швидше і в грунт можна було вже щось садити додайте в неї дернову землю. Заготовте її попередньо з осені, переслоіть пластами гною.
2
Глинисті ґрунту поліпшите, внісши в них пісок, гній і торф. Якщо грунт дуже важко обробити - перекопати, через її тяжкості, додайте в неї подрібнений цегла, нарубані гілки або солому. Вносьте такий матеріал при перекопуванні щорічно. Для того, щоб на глинистих грунт не утворювалася кірка, яка утрудняє розвиток рослин, періодично перекопуйте її.
3
В поліпшенні ґрунту використовуйте обов'язково перепрілий гній, для того щоб коріння рослин не «згоріли». Вносьте його в певній кількості, на 1 га не більше 10 кг гною. Для глинистих ґрунтів використовуйте кінський гній або овечий, він швидше розкладається, а для піщаних - свинячий або коров'ячий. Обов'язково визначте кислотної ґрунту, придбавши pH тестер.
4
Якщо тестер покаже підвищену кислотність ґрунту, знизьте кислотність, внісши в пошту доломітове борошно, вапно або золу. Вносити слід не частіше одного разу на 5 років. Для поліпшення родючості ґрунту можна використовувати як органічні, так і не органічні добрива.
5
Але якщо ви хочете відродити родючість ґрунту і отримувати з неї урожай екологічно чисті продукти використовуйте, удобрюючи ґрунт біогумусом. Біогумус здобувайте в спеціалізованому магазині, або займіться його отриманням в домашніх умовах, за допомогою дощових черв'яків, використовуючи технологію вермикультивирования.
Щоб підвищити родючість ґрунту, необхідно поліпшити її механічний склад. Піщані і супіщані ґрунту потребують внесення глини, як варіант - торфосодержащей землі. В важкі глинисті ґрунту слід додати хорошого річкового піску. Поліпшення складу неодмінно позначиться на дренажних якостях такий ґрунту. А пісковики перестануть з легкістю «відпускати» вологу і поживні речовини на глибину, недосяжну для коренів городніх культур.
Вам знадобиться
  • - Пісок або глина;
  • - Вапно;
  • - Органічні добрива;
  • - Мінеральні добрива.
Інструкція
1
Вдоскональте дренажні якості важкої ґрунту внесенням «баластного» шару. Зніміть родючий шар глинистої ґрунту, складіть його в сторону. На грядки насипте рослинного сміття - наприклад, тирси листяних порід дерев, подрібненої кори і т.д. Обов'язково обробіть інтавір або іншим засобом від шкідливих комах. Поверніть знятий родючий шар. Дана технологія дозволяє поліпшити повітря-і вологообмін, тобто механічну структуру важких ґрунтів.
2
Проізвесткуйте ґрунту, що мають високий pH. Внесення вапна не повинне супроводжуватися заправкою органічних добрив. Якщо одну операцію проводите навесні, іншу проводите восени. Вапнування рекомендується робити 1 раз в 5 років. У рік його проведення має сенс посадити хрестоцвіті, вони більш інших рослин чуйні на вапно. Як показує практика, вапнування дозволяє поліпшити родючість кислих грунтів в два, а то і три рази.
3
Внесіть органічні добрива. Якщо використовуєте свіжий гній - краще це робіть восени. Дуже мало культур, здатних рости на свіжому гної при його весняному внесенні. До них відносяться кабачки, огірки і гарбуз, і то сам гній, щоб уникнути кореневих опіків, присипайте землею. Гній домашніх птахів рекомендується або розвести у воді і дати йому перебродити, або прошарувати їм компостну купу і внести на грядки для збільшення родючості ґрунту вже через рік - коли перепріє.
4
Посадіть сидерати - рослини, що покращують механічний склад ґрунту, а також збагачують її мінеральними речовинами. До них відносяться багато бобові - боби, квасоля, горох, люпин. Крім бобових сидератами вважаються овес, гречка, конюшина. Їх можна висаджувати як навесні, так і восени. Сприятливий вплив цих рослин на грунт пояснюється зеленою масою, що містить комплекс мінералів, які при переорювання переходять в землю.