Як відполірувати пластик. Як відшліфувати подряпини на пластиковій панелі автомобіля.

В сучасному автомобілі дуже багато деталей з пластика , деталей не тільки внутрішнього інтер'єру, але і зовнішніх частин корпусу. Зокрема - це фари. Від ударів камінчиків, пилу, піску, вони поступово втрачають свою прозорість, а в результаті і зовнішній вигляд і практичні властивості у вигляді погіршення освітлення дороги. Повернути їм колишній вигляд не складно.
Інструкція
1
Для цього скористайтеся шліфуванням і поліруванням. Для шліфування використовуйте водостійку шкурку. Спочатку правильно оцініть ступінь зносу фари, визначте наскільки глибокі подряпини і ризику. Залежно від характеру і рівня пошкодження (сильні подряпини, слабкі подряпини) підберіть шкурку відповідного зерна.
2
Використовуйте принцип від більшого до меншого, зменшуючи «зерно шкурки» у міру шліфування. Видаліть спочатку великі подряпини, потім - дрібні. Для додання прозорості фарам, використовуйте полірувальну машину. Для того, щоб знизити час обробки, постарайтеся придбати орбітальну шліфувальну машину, вона допоможе скоротити час процесу приблизно в 4 рази, і якість буде набагато вище. При шліфуванні фар можете їх не демонтувати.
3
Візьміть малярський скотч, обклейте всі деталі корпусу, що знаходяться поруч з фарою, для того щоб випадково їх не пошкодити. Після того як обклеїли, візьміть в руку ганчірку з милом або миючим засобом і очистіть оптику від забруднення. Після висихання проведіть шліфування фари, всуху - шлифовочной машиною, або вручну - по мокрій поверхні. Ні в якому разі не застосовуйте шкурки зернистістю понад 80.
4
При шліфуванні машинкою використовуйте шліфувальну папір, починаючи від P320, далі P400, P600, P800 і закінчуйте на P1200. Кожен етап закінчуйте протиранием поверхні фари ганчіркою, і уважно дивіться на результат своєї роботи, чи є похибки. Після шліфування P1200 поверхню фари повинна бути гладкою на дотик, але при цьому залишиться каламутним.
5
Переходьте до полірування. Для зручності полірування використовуйте електродриль, в патрон, якої затисніть шматок круглого повсті, але краще звичайно використовуйте полірувальну машину і спеціальну полірувальну пасту для пластика .
Полімерна глина в руках винахідливого дивака може приймати різні форми. Популярними стають прикраси, зроблені з нього, різні аксесуари, які прекрасно розбавляють загальний декораторський фон. Пластик - річ податлива, поки він не застиг. Будь-яка вада заготовки сприяє появі шорсткуватих поверхонь, які не дуже приємні на дотик. Що ж робити, якщо ви витратили велику кількість часу на виготовлення прикрас з пластику, а вони вийшли не такими гладкими, як хотілося б?
Інструкція
1
Відшліфуйте ваше виріб. Помістіть заготовку в воду на 10-15 хвилин. Підберіть наждачний шкірку, яка має маркування, роздільну її використання в воді. Потріть виріб, не виймаючи його з води. Довго терти на одному місці не потрібно, пластик - річ ніжна, подряпини утворюються в два рахунки. Кругові рухи й постійна зміна шкурки допоможуть позбутися від будь-яких нерівностей на поверхні виробу.
2
Якщо у вас є необхідність відшліфувати дрібні деталі, наприклад, намистини, скористайтеся полірувальними блоками, які використовують в манікюрі.
3
Використовуйте спеціальні рідини для шліфування - вони, як правило, продаються в магазинах запчастин і називаються «Поліроль». Перевагу віддайте матеріалами з восковим компонентом, вони довше тримаються на поверхні. Додавайте ці суміші на вирівняні поверхні пластика і втирайте легкими круговими рухами. Склад заповнить мікротріщини і дасть поверхні приємний блиск. Проте серйозні подряпини ці суміші, звичайно, не приховають.
4
Для обробки великих поверхонь пристосуйте поролонові листи, якими шліфують корпус автомобіля. Знайти їх не складно, в будь-якому спеціалізованому магазині можна купити їх за подібною ціною. Для зручності роботи візьміть полірувальну машину і заміряйте розмір її голівки, яку попередньо зніміть. За мірками виріжте диск з поролону і приклейте його на машину. Запустіть апарат і пройдіться по всій поверхні пластика, звертайте увагу на те, щоб поролон не розв'язався, інакше замість блиску ви отримаєте подряпини.
5
У промислових умовах використовуйте шліфувально-калібрувальні верстати. Ними часто обробляють деревину, але вони відмінно справляються і з пластиком, і з оргстеклом.
6
Наші предки шліфували будь-яку прикрасу за допомогою килимового покриття. Хтозна, може бути і пластик, який із зусиллям потерли про старий килим, заграє новим блиском.