Як натягувати на планшет папір. Як зробити планшет з паперу.

Планшет - це квадратна дошка різних розмірів. Папір на планшет натягують або кріплять кнопками, малярським скотчем. Зроблені планшети з клеєної фанери, яка кріпиться на каркасну основу. Каркас дозволяє зберегти жорсткість і залишається рівним, навіть якщо стикається з водою. Планшет и служать для створення професійних робіт. Їх використовують не тільки живописці, а й архітектори.
Інструкція
1
Планшет необхідний для зручності при виконанні роботи. Натягнута папір на планшеті не рухається, і ваш малюнок буде у повній цілості, поки ви його не зріжете. На планшеті зручно розглядати роботу і переносити в інше місце.
2
Для натягування паперу на планшет вам знадобиться: клей ПВА, склянка з водою, папір потрібного вам розміру і якості. Для акварелі необхідна спеціальна акварельний папір. Для олівцевої роботи підійде звичайний ватман.
3
Приготуйте рівну і чисту поверхню, на якій будете натягувати папір на планшет.
4
Покладіть аркуш паперу шорсткою поверхнею вниз. Налийте на неї чисту воду і змочіть. Намагайтеся, щоб не залишалося сухих ділянок.
5
Залиште папір намокати на 5-10 хвилин. Час залежить від товщини і якості паперу.
6
Далі потрібно злегка розгладити папір для видалення зайвої рідини.
7
Покладіть планшет на середину вологого аркуша.
8
Змастіть торець планшета клеєм. Робіть це дуже акуратно, щоб не підтікало під планшет.
9
Піднімайте край паперу і загинайте його на торець планшета, приклеюючи. Для кращого приклеювання можна папір трохи змочити і добре притиснути до планшета.
10
Натягніть папір на кутах планшета. Для цього клеєм промажьте торець планшета і кутовий згин паперу. Акуратно загніть, не забуваючи, що папір мокра і легко рветься.
11
Переходьте до наступного куті планшета. Всі кути зробіть таким же чином.
12
Зверху на планшет нанесіть клей, торець НЕ змащуйте. Загніть папір так, як загинали по довгим сторонам планшета. Притисніть з торців, щоб вийшов прямий кут.
13
Планшет покладіть в горизонтальне положення. Дочекайтеся повного висихання паперу і клею.
14
Не користуйтесь обігрівальними приладами. Природний спосіб сушіння, в горизонтальному положенні, дозволить планшету висохнути рівномірно. В іншому випадку з одного кута планшета папір злізе.
15
Після того як ви закінчили малюнок, його можна зрізати по краях планшета і оформити в рамку. Ваш планшет буде готовий для наступного малюнка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ve5_0cJKnTY