Як визначити рак крові.

Рак крові, інакше кажучи, лейкемія або лейкоз однаково часто зустрічається у всіх вікових групах. Він не шкодує ні літніх, ні молодих, ні немовлят. Ця хвороба найбільше лякає своєю непомітною початком, а коли з'являються клінічні симптоми, лейкоз вже знаходиться в запущеній стадії. При лейкемії пухлинні клітини вражають кістковий мозок і з потоком крові поширюються в печінку, селезінку, лімфовузли і центральну нервову систему. Своєчасна діагностика підвищує шанси на повне одужання.
Інструкція
1
Звертайте увагу на будь-які насторожуючі симптоми, що турбують вас. Часто лейкоз в початковій стадії маскується під інші захворювання. Підвищену слабкість і стомлюваність часто списують на авітаміноз, схильність до інфекцій - на поганий імунітет, а між тим, наявність даних нездужань є показанням для консультації гематолога і дообстеження.
2
Здавайте загальний аналіз крові хоча б один раз на рік. Це нехитре дослідження є основним і найбільш доступним методом діагностики лейкозу. У всіх хворих в результаті виявляється анемія, причому у більшості з них рівень гемоглобіну знаходиться нижче позначки 100 г/л. Три чверті захворілих мають тропбоцітопенію, тобто знижена кількість тромбоцитів. І, звичайно ж, важливим показником є число білих кров'яних клітин - лейкоцитів. На ранніх стадіях хвороби їх кількість часто знаходиться в межах норми, але з часом відбувається значне зростання їх числа. Незважаючи на те, що їх чисельність часом зашкалює за десятки і сотні тисяч, вони є патологічними і не захищають організм від інфекцій. Тому і потрібно бити тривогу, якщо ви стали хворіти частіше звичайного.
3
Не відмовляйтеся від додаткових обстежень, якщо у лікаря виникнуть хоч найменші підозри на серйозне захворювання. Пункція кісткового мозку є досить болючою процедурою. Але саме вона дозволяє виявити велику кількість бластних клітин в кістковому мозку і визначити тип лейкозу. Люмбальна пункція, при якій відбувається забір спинномозкової рідини, дозволяє виявити нейролейкоз, тобто поразка пухлинними клітинами центральної нервової системи.