Як зняти свічки запалювання.

Зняття і заміна свічок запалювання проводиться при регламентному обслуговуванні автомобіля, згідно сервісній книжці. В середньому, зняття свічок і їх заміна проводиться після 30000 кілометрів пробігу. На іномарках свічки можуть прослужити і 60 000 кілометрів. Якщо термін гарантійного обслуговування автомобіля закінчився або просто необхідно зняти свічки самому, то цю цілком просту операцію можна виконати навіть непідготовленій людині.
Вам знадобиться
  • рукавички, свічковий ключ.
Інструкція
1
Прогрейте двигун автомобіля, здійснивши на ньому коротку поїздку хвилин десять-п'ятнадцять. Поставте машину на рівну поверхню, відкрийте капот, надіньте рукавички. Свічки запалювання і високовольтні дроти, що йдуть від свічок, можуть дуже сильно нагрітися, тому без рукавичок можна отримати опік.
2
Огляньте двигун. На деяких моторах свічки можуть перебувати під захисним кожухом. Якщо двигун закритий захисним кожухом, зніміть його. До свічам запалювання йдуть високовольтні дроти і самих свічок, через насажанних на них ковпаків високовольтних проводів, не видно. Свічки розташовуються або з одного боку двигуна, збоку в ряд, або з обох сторін двигуна і також в ряд.
3
Після того як визначено місце розташування свічок, зніміть високовольтний провід з однією з свічок. Не тягніть за провід, так як можна обірвати струмопровідну жилу. Візьміться за ковпак проводи й похитуючи його вліво і вправо, сильно, але акуратно потягніть від свічки. Знятий провід покладіть напроти тієї свічки, з якою його зняли. Якщо цього не зробити відразу, дроти можуть переплутаються і потім доведеться по керівництву для вашого автомобіля відновлювати порядок підключення проводів до свічок.
4
Візьміть свічковий ключ і акуратно натискаючи на комірець, виверніть свічу проти годинникової стрілки. Викрутивши свічку, вийміть її з головки блока. Свічковий ключ повинен йти в комплекті до автомобіля. Якщо в комплекті немає свічкового ключа, то можна скористатися накидним трубчастим ключем необхідної розмірності.
5
Огляньте свічку. Якщо свічка працювала в нормальних умовах, її робоча частина повинна бути світло-коричневого кольору. На різьбової частини свічки не повинно бути слідів масла, вона не повинна бути закопченої, електроди свічки не повинні бути обгорілими.
6
При необхідності заміни купуються нові свічки запалювання того типу, який вказаний в інструкції по експлуатації вашого автомобіля. Установка свічок проводиться в зворотному порядку. Свічки вставляються в свічкові колодязі і закручуються до упору. Перетягувати в кінці закручування свічок не потрібно. Досить закриття до моменту, поки свічка не перестане крутитися під несильним напором.
Зверніть увагу
Свічки - один з найбільш примхливих елементів системи запалювання. Іноді буває достатньо однієї невдалої заправки, щоб вони вийшли з ладу, тому завжди стежите за якість використовуваного бензину; Свічки запалювання ні в якому разі не можна очищати металевими предметами (наприклад, ножем або викруткою), так як в цьому випадку можна пошкодити ізолятор.
Корисна порада
Якщо ви довгий час не збираєтеся користуватися автомобілем, вийміть свічки запалювання, проверніть провідні колеса на 2-3 обороту і загорніть свічки. Ця операція охоронить свічки.
Регламент проведення технічного обслуговування автомобіля передбачає після проходження ним 10 000 кілометрів зняти і перевірити стан свічок запалювання. Для власників автомобілів вітчизняного виробництва дана процедура не становить жодних проблем. Чого не скажеш про власників автомобілів зарубіжного виробництва, на яких для того, щоб дістатися до свічок запалювання, необхідно розібрати половину двигуна.
Вам знадобиться
  • Свечной ключ,
  • щітка з жорстким ворсом,
  • компресор.
Інструкція
1
Спочатку піднімається капот, і зі свічок знімаються високовольтні дроти.
2
Далі за допомогою щітки очищаються від сміття поглиблення в голівці блоку циліндрів, в яких розташовані свічки запалювання. Після закінчення очищення приямки необхідно обдути стисненим повітрям, щоб уникнути попадання частинок пилу і піску в циліндр двигуна.
3
Потім по черзі свічним ключем викручуються з головки блока циліндрів старі свічки запалювання, а на їх місце загортаються нові свічки.