Як визначити рак легенів.

Рак легких - поширене захворювання, причини його виникнення різні. Але частіше рак з'являється через паління, генної схильності, поганої екології і від роботи з шкідливими речовинами. На жаль, симптоматика хвороби набуває чітку картину на пізніх стадіях, коли врятувати людину вже не представляється можливим. Якщо уважно спостерігати за роботою організму, і вчасно звертатися до лікарні при появі підозрілих симптомів, то рак легких можна буде виявити на ранній стадії. Вас повинні насторожити нижчеперелічені симптоми.
Інструкція
1
надсадний сухий кашель, який не проходить більше 2 тижнів може бути симптомом раку. Але не панікуйте відразу, іноді кашель - прояв бронхіту, а не більш серйозного захворювання. У будь-якому випадку, краще зверніться до лікарні і зробіть хоча б флюорографію. Якщо ваш стан викличе підозру у лікарів, вам призначать більш поглиблене обстеження легких на сучасній апаратурі.
2
Точнішими симптомами можна вважати: виділення слизу з легких зеленуватого кольору, кров у мокротинні, задишка через зменшення просвітів бронхів. Не завжди всі ці симптоми спостерігаються на пару з больовими відчуттями, але вони є приводом якнайшвидше звернутися в лікарню. Якщо ж виділення з легких супроводжуються і болісними болями - це напевно рак, зволікати не можна. Деякі різновиди пухлини розростаються моментально, не даючи шансу вижити.
3
Периферичний рак не завжди проявляється певними симптомами, частіше з'являється біль в області грудної клітини без характерної локалізації. Притому що особливого кашлю може і не бути. Периферичний рак не зачіпає великих бронхів, тому і протікає безсимптомно. Якщо ви відчуваєте біль в області легких або з якоїсь однієї сторони грудної клітки, сходіть до терапевта і поясніть, що вас турбує. Далі вам дадуть направлення на аналізи і подальше обстеження.
4
Загальна слабкість і легке підвищення температури тіла теж можуть бути передвісниками раку. Постійна втома, млявість, почуття інтоксикації організму віз вагомих підстав, частіше проявляється на ранніх стадіях хвороби і не завжди саме легких, буває і рак інших органів. У міру поширення метастазів стан почне погіршуватися. Якщо ви почали раптом дуже погано себе почувати - зверніться до лікарні.
Зверніть увагу
Перед тим, як виявляти рак легенів на зрізі КТ, вам можуть зробити ін'єкцію або ввести перорально кольоровий барвник, який дозволить зробити знімок більш чітким, а певні області будуть видні на зрізі набагато сильніше.
Корисна порада
Існують два основних типи раку легенів - дрібноклітинний і немекоклеточний. На частку мелкоклеточного виду раку легкого припадає приблизно 80% від числа всіх пухлин легенів. Недрібноклітинний рак легені. Розрізняють три основних типи недрібноклітинного раку легені. Але іноді дуже складно визначити, якого саме виду раку схильний хворий, бо пухлинні клітини розмножуються повільно, і їх складно помітити під мікроскопом.