Як зробити полки на стіні. полки на стіну.

Настінна полиця - це декоративна і в теж час функціональна деталь інтер'єру. Вона допомагає розвантажити жиле/робочий простір і впорядкувати речі. Полку є неодмінним атрибутом меблів для будь-якого будинку або офісу. Ви самі зможете легко і швидко зробити настінну полицю, якщо запасетесь потрібними інструментами і матеріалами.
Інструкція
1
У будь-якому будівельному магазині купите необхідні матеріали: лист ДСП (деревно-стружкова плита) або ЛДСП (ламінована деревинно-стружкова плита), кромка для обклеювання (на основі ПВХ), наждачний папір, дюбелі і саморізи, пару кронштейнів. Зверніть свою увагу на те, що колір обраного аркуша повинен збігатися з кольором кромки, а також поєднуватися з кольором кронштейнів і самим інтер'єром в цілому.
2
Візьміть аркуш ДСП і відзначте на ньому необхідні розміри (за допомогою лінійки, олівця і сантиметра). Потім акуратно і дуже обережно розпиляєте ДСП по розмічених лініях. Роботу виробляєте електролобзиком, намагаючись не сколоти краю.
3
Обклеювання спила приготовленої пластикової кромкою. Для цього вам знадобиться простий домашній праска, шліфувальний папір («наждачка»), ніж або стамеска, скотч. Відріжте смугу кромки трохи більшої довжини, ніж потрібно і зафіксуйте її за допомогою скотча (на одному з кінців дошки). Потім почніть проглаживать кромку нагрітим праскою (від середини до краю), клей нанесений на кромку розтопитися і моментально схопиться зі спився. Не забудьте пропрасувати кінець дошки, прикріплений скотчем (після видалення скотча).
4
Потім акуратно відріжте надлишки матеріалу з кінців і відшліфуйте нерівний зріз наждачним папером. Те ж зробіть і з виступаючими по ширині краями. Шліфування необхідна для того, щоб прибрати можливі щербини, а значить запобігти зачеплення за шорсткі краю і пошкодження кромки. Видалення надлишок виробляється гостро заточеним ножем або стамескою.
5
Виберіть спосіб кріплення. Монтовані на стіні полки можуть бути як фіксованими, так і знімними. Фіксовані полки кріпляться кронштейнами безпосередньо до стіні і знизу самої полки. А знімні полки підвішуються на кронштейнах, що вставляються в пази на вертикальних стійках. І саме стійки кріпляться до стіні , а не самі кронштейни, як в першому випадку.
6
Далі почніть установку кронштейнів. Для цього знадобиться рівень, викрутка, саморізи різної довжини та дюбелі до них, перфоратор і дриль. Дотримуючись симетричність кріплення кронштейнів до полиці, прикрутите їх на саморізи довгою 14-16 мм. Потім на стіні зробіть дві або більше позначки (на однаковому рівні). Після чого просвердлите перфоратором отвори під саморізи (довжиною 50-70 мм). Забийте в отримані отвори дюбелі і дрилем вкрутите саморізи. Установка полки на стіну завершена.
Зверніть увагу
При розпилюванні листа ДСП необхідно одягнути захисні матерчаті рукавички.