Як розширити пам'ять. Як розширити оперативну пам'ять самостійно.

Комп'ютеру всього лише пара років, ще зовсім недавно він бадьоренько працював з будь-яким запущеним додатком, а тепер став замислюватися, видавати попереджуючі таблички про те, що йому не вистачає пам'яті, вимагає вжити якісь заходи, а ви не можете зрозуміти, що ж це з розумною машиною відбувається. Ну не склероз ж у неї, тим більше, що на дідка комп'ютер не дуже-то і тягне.
Інструкція
1
Визначення «пам'ять» в комп'ютерному світі відноситься до поняття оперативна пам'ять - частина комп'ютера, в якій зосереджуються всі необхідні дані для роботи запущених додатків, від її розміру залежить швидкість роботи машини. Уже найперші комп'ютери оснащувалися оперативної або, як її ще називають робочою, пам'яттю. Зараз це важко уявити, але 64 кілобайтний (вдумайтеся, кілобайтні !!!) модуля цілком вистачало не тільки для проведення розрахунків, роботи з текстами і таблицями, але і для тодішніх іграшок. Сьогоднішні комп'ютери володіють параметрами в сотні, а деколи і в тисячі разів перевищують параметри комп'ютерів минулих десятиліть. Але разом з тим зростають і вимоги, пропоновані до техніки. Не сама важка гра цілком може відмовитися запускатися на комп'ютері, оснащеному гігабайтом пам'яті. Якщо ви хочете, щоб ваш комп'ютер крокував у ногу з часом, то ви, швидше за все, захочете розширити його пам'ять
2
Для початку ми не будемо лізти всередину машини і спробуємо вирішити проблему шляхом збільшення віртуальної робочої пам'яті комп'ютера. Правим кліком миші на значку Мій комп'ютер викликаємо Перегляд відомостей про систему - вкладка «Додатково - Швидкодія - Параметри - і ще раз Додатково. Проробивши цей складний шлях, ви потрапите в розділ, в якому отримаєте доступ до віртуальної пам'яті. Файл підкачки, і що є віртуальною пам'яттю комп'ютера, можна збільшити до розміру, рівному кількості вашої робочої пам'яті, помноженому на коефіцієнт 1,5. Тобто, якщо у вас в комп'ютер встановлено 512 Мб робочої пам'яті, то файлом підкачки ви розширюєте її ще на 768 Мб. Але цей захід допомагає лише частково, порою без установки додаткових модулів пам'яті не обійтися і доводиться розкривати комп'ютер.
3
Якщо ви вирішили докупити пам'ять для свого комп'ютера, то не варто негайно ж бігти в магазин, стрімголов. Для початку вам необхідно дізнатися, який тип пам'яті підтримується вашим комп'ютером. Простий погляд всередину машини скаже вам, чи є у комп'ютера вільні слоти для додаткових модулів, а читання інструкції до материнської плати підкаже, скільки пам'яті вона підтримує. Але якщо у вас ноутбук, то ситуація може виявитися набагато складніше. Розкривати ноутбук, не будучи фахівцем, дуже не рекомендується.
4
Однак, якщо ви всі змогли з'ясувати і купити підходящі модулі, додавання пам'яті відбудеться буквально в лічені хвилини. Новий або додатковий модуль потрібно вставити в підходящий слот на материнській платі і придавити з ніжним зусиллям до характерного клацання, виданого засувками з боків слота. Комп'ютер розпізнає додаткову пам'ять самостійно і з перших же секунд начнеткорректную роботу з нею. Все легко і просто. Але виробляти апгрейд робочої пам'яті можна лише тоді, коли ви абсолютно впевнені у своїх силах, в іншому ж випадку краще звернутися до фахівця
Дуже часто трапляється так, що наявної у нас в розпорядженні оперативної і віртуальної пам'яті буває недостатньо для комфортної роботи в тих чи інших додатках, перегляду фільмів, запуску ігор. Однак вам варто знати, що ви використовуєте далеко не всі системні ресурси вашого комп'ютера - відеокарту і процесор можна «розігнати», а віртуальну пам'ять збільшити.
Інструкція
1
Ознайомтеся з системними вимогами програмного забезпечення, для запуску якого вам необхідно збільшення системних ресурсів. Зіставте можливості після збільшення продуктивності вашого комп'ютера з запитами програмного забезпечення.
2
Відкрийте «Мій комп'ютер». На вільному від ярликів просторі клікніть правою кнопкою миші і виберіть останній пункт меню - «Властивості». У вас перед очима з'явиться вікно з декількома вкладками. Ознайомтеся з вмістом першої - на ній написані параметри вашого комп'ютера - частота процесора, об'єм оперативної пам'яті і так далі. Виходячи з наявної інформації, зробіть висновок про те, наскільки вам доведеться збільшити файл підкачки віртуальної пам'яті комп'ютера.
3
Перейдіть на останню вкладку - «Додатково». Там ви побачите декілька кнопок, натисніть на ту, яка відповідає за налаштування параметрів швидкодії системи. Перед очима у вас постане список налаштувань, які можна включити або відключити для регулювання продуктивності вашого комп'ютера і налаштування зовнішнього вигляду системи. Цей пункт відноситься скоріше до вивільнення якоїсь кількості оперативної пам'яті.
4
Перейдіть на вкладку «Додатково». Відкрийте настройку самого останнього пункту, що відноситься до конфігурації віртуальної пам'яті. Ознайомтеся з вмістом вкладки. Зазвичай файл підкачування віртуальної пам'яті вибирається виходячи з вимог системи.
5
Виберіть на свій розсуд локальний диск файлу підкачки віртуальної пам'яті. Поставте галочку на пункті вибору заданого розміру. Введіть потрібні параметри виходячи з вимог програмного забезпечення або на власний розсуд. Натисніть кнопку «Поставити».
6
Застосуйте зроблені зміни. Для того, щоб вони вступили в силу, перезавантажте комп'ютер.
Зверніть увагу
Будьте уважні при виборі програмного забезпечення для вашого комп'ютера.
Корисна порада
Ознайомтеся з іншими версіями програмного забезпечення, які, можливо, більше підійдуть вашому комп'ютеру по системним вимогам.