Як прищепити любов до навчання.

Коли до вступу дитини в школу залишається один-два роки, не пропустіть момент - це дуже вдалий час для того, щоб почати прищеплювати йому любов до навчанні. Саме в цьому віці малюки вкрай допитливі і сприйнятливі до отримання нової інформації. Їх мозок активно формується і тому працює з максимальною віддачею.
Інструкція
1
В цей період батьки повинні приділяти велику увагу малюкові і цілеспрямовано стимулювати у нього бажання до пізнання нового, а також розвивати його кругозір і ерудицію. У відділах навчальної літератури книгарень можна придбати багато посібників для дошкільнят, які в ігровій формі допоможуть дитині освоїти необхідний матеріал і закласти основу для любові до занять.
2
Займаючись з малюком, батькам необхідно провести риску у свідомості дитини між отриманням знань і хороших оцінок, прищеплюючи ще з дошкільного віку правильні пріоритети. Дитина повинна в підсумку зрозуміти, що головне - освоєння матеріалу, а не відмітка за його знання. Цікаво, що в багатьох сім'ях дітей хвалять і заохочують за хороші оцінки, а не за демонстровані знання, причому простежити дану тенденцію можна ще з дитячого садка. Знання дитини в підсумку залишаються поверхневими і швидко «випаровуються», якщо в школі він вчиться тільки заради оцінок.
3
Ще одним, не менш важливим пунктом, є психологічний настрой дитини. Це батькам зрозуміло, що потрібно робити в школі, а дитина, яка там жодного разу не був, несе важкий тягар відповідальності і переживає почуття страху перед невідомим. Тому розповідайте про школу з інтересом, але не прикрашайте дійсність - такі фантазії можуть привести до противоположенного результату. Прийшовши до школи, дитина побачить як там насправді і відчує себе обдуреним, що може відбити у нього все бажання вчитися.
4
роз'яснювальні бесіди можна домогтися правильно сформованої психологічної установки, що і буде запорукою успіху в майбутньому працю. Дитина повинна уявляти, які обов'язки в майбутньому будуть покладені на його тендітні плечі. А для того щоб страх не опанував його розумом, можна заздалегідь скласти і підготувати шкільний розпорядок, представивши все це в цікавій ігровій формі.
Корисна порада
Ніколи не говорите про школу і навчанні, в негативній формі в присутності дитини.
Батькам хочеться, щоб дитина вчилася не по примусу, а відчуваючи потребу в отриманні знань. Тільки в цьому випадку можна домогтися хороших результатів, засвоїти навички самостійної роботи і стати грамотним людиною.
Інструкція
1
Щоб у дитини з'явилося бажання ходити в школу, добре вчитися, потрібно мотивувати його на навчання. Поговоріть з ним і з'ясуйте, який навчальний предмет цікавить його більше інших. Порадьте, яку додаткову довідкову літературу варто прочитати.
2
Розкажіть йому про необхідність участі в різних олімпіадах або науково-практичних конференціях. Якщо діти бачать бачать результати своєї навчальної діяльності, то це сприятиме прагненню краще вчитися.
3
Хваліть дитину. Радійте його успіхам в навчанні .
4
Заохочуйте дітей за хороші результати навчальної діяльності. Купуйте нові книги або сходіть разом в театр.
5
Якщо ваша дитина любить літературу, багато читає, поїдьте з ним на батьківщину поета, наприклад, в Тархани. Це буде стимулювати його до більш глибокого вивчення відомостей про життя і долю поета.
6
Поговоріть з дітьми про те, яка професія їх цікавить. Розкажіть про те, з яких предметів потрібно буде їм здавати іспити. Порадьте глибше вивчати їх.
7
Поговоріть зі своєю дитиною про силу волі, про виховання характеру. Вирішіть разом з ним, яких результатів і в які терміни він би хотів досягти. Складіть план дій, необхідних для досягнення поставлених цілей. Обговорюйте з ним вечорами, чого він зміг добитися на даний момент, а що ще належить зробити.
8
Обговоріть необхідність регулярного виконання домашнього завдання. Допомагайте йому в разі утруднення або порадьте за допомогою звертатися до словників і довідників. Адже якщо школяр не розуміє того, що вчить, бездумно зубрить навчальний матеріал, навряд чи але довгий час зможе зберегти інтерес до отримання знань.
9
Позитивний приклад завжди сприяє прагненню вчитися краще. Якщо старший брат закінчив школу з медаллю або тато добре вчився, розкажіть про це. Висловіть упевненість в тому, що і він зможе домогтися багато чого в навчанні .
10
Влаштуйте для школяра зручне робоче місце, де буде все знаходитися під рукою. Слідкуйте за його режимом дня. Це також сприятиме хорошій і продуктивної навчальної діяльності.