Як пересадити лимон. Як пересадити лимонне дерево.

В кімнатній культурі лимон вирощується вже понад 300 років. Деревця радують власників не тільки своїм листям, але і добре цвітуть і дають плоди. Однак для нормального росту і розвитку рослини необхідно дотримуватися деяких правил. Одне з найважливіших - це своєчасна пересадка (перевалка). Через те, що коренева система лимон а обмежена розмірами горщика, деревця рекомендується часто пересаджувати. Так 2-3-річні рослини пересаджують два рази за літо. Деревця віком 3-4 років пересаджують щорічно, а 4-7 річні лимон и - через рік. Пересадку не варто виробляти в момент бутонізації, зав'язування і росту плодів.
Вам знадобиться
  • Новий горщик відповідного обсягу, дренажна суміш, грунт.
Інструкція
1
Підберіть посуд (горщик, діжку) відповідну віку деревця. Можна посадити лимон в глиняну, пластикову або дерев'яну тару. Головна умова - наявність на дні горщика дренажного отверстія.Для 1-2 річних саджанців діаметр горщика у верхній частині має бути не менше 20-30 см.Для 3-4 річних - не менше 30 см.Для 5-6 річних - 30-35 см.Для рослин, яким більше 7 років - не менше 45 см.Сігналом до пересадки також може служити поганий приріст, пожовтіння листя і закисание ґрунту в горщику.
2
Приготуйте нову грунтову суміш. Склад: 1 частина річкового чистого піску, 1 частина листової дернової землі і 1 частина перепрілого гною або компосту. У спеціальних магазинах можна придбати готову грунтову суміш для цитрусових культур.
3
На дно приготовленої ємності покладіть черепок опуклою стороною вгору і засипте дренажну суміш шаром не менше 3 см. Це буде перешкоджати застаиванию води в горщику. Зверху дренажу покладіть декілька жмень грунту.
4
Акуратно вийміть рослина з грудкою землі зі старого горщика. Руйнувати земляний кому при пересадці не можна, інакше рослина буде довго хворіти або зовсім загине. Можна тільки акуратно зняти верхній шар землі над корінням.
5
Огляньте коріння деревця. Все поламані, ссохшиеся корінці акуратно зріжте гострим ножем. Не тягніть і не намагайтеся розплутати їх. При підрізуванні коренів стоїть і трошки вкоротити пагони рослини.
6
Встановіть лимон в новий горщик на підготовлений шар землі. Притримуючи деревце за ствол однією рукою, засинайте земляну суміш у вільний проміжок між горщиком і старим земляним комом. Добре ущільніть землю. Слідкуйте щоб коренева шийка (місце, де стволик переходить в корені) не виявилася засипаній землею.
7
Добре полийте пересаженное рослина і притените його від прямих сонячних променів на кілька днів. Поставте горщик так, щоб лимон зайняв попереднє положення по відношенню до освітлення.
Зверніть увагу
Не можна пересаджувати лимон в горщик більшого розміру, ніж потрібно. Це призведе до швидкого закисання грунту.
Корисна порада
Слідкуйте щоб блюдце або піддон під горщиком з рослиною не перешкоджав відтоку зайвої води.