Як побудувати рівний трикутник.

У будь-якого рівностороннього трикутника однакові не тільки сторони, але і кути, кожен з яких дорівнює 60 градусам. Однак креслення такого трикутника , побудований за допомогою транспортира, не володітиме високою точністю. Тому для побудови даної фігури краще скористатися циркулем.
Вам знадобиться
  • Олівець, лінійка, циркуль
Інструкція
1
Для початку виберіть довжину сторони вашого майбутнього трикутника (наприклад, 5 см). Після цього візьміть олівець з лінійкою і накресліть відрізок обраної довжини.
2
Потім візьміть циркуль, встановіть його в одному з кінців відрізка (майбутньої вершині трикутника ) і проведіть окружність з радіусом, рівним довжині цього відрізка. Можна не проводити окружність цілком, а накреслити лише її чверть, почавши від протилежного краю відрізка.
3
Тепер переставте циркуль в інший кінець відрізка і знову накресліть коло того ж радіуса. Тут буде достатньо побудувати частина окружності, що проходить від далекого кінця відрізка до перетину з вже побудованої дугою. Отримана точка буде третьою вершиною вашого трикутника .
4
Щоб закінчити побудову, знову візьміть лінійку з олівцем і з'єднайте точку перетину двох кіл з обома кінцями відрізка. Ви отримаєте трикутник, всі три сторони якого абсолютно рівні, - це можна буде легко перевірити за допомогою лінійки.