Як очистити емальовану каструлю. Як видалити пригорілу їжу з емалюванню поверхні.

Каструля з емальовані зсередини є на кухні в будь-якої господині. Адже саме в такому посуді виходять найсмачніші та корисні страви. Але, на жаль, така каструля має істотний мінус - емаль найменш стійка до пригорянню їжі. На ній також дуже часто з'являються стійкі забруднення. Покриває емаль поступається впливу фарбувальних продуктів, і ось вже на чистій поверхні каструлі з'являються плями. Однак не варто відразу падати духом, емальований каструлю можна очистити. Для видалення з неї плям і пригоріла їжі існує декілька способів.
Вам знадобиться
  • - нейлонова або м'яка абразивна губка;
  • - сода;
  • - будь миючий засіб;
  • - оцтова есенція;
  • - яблучні і грушеві очищення.
Інструкція
1
Чистити каструлю з емальовані зсередини починайте тільки після її повного остигання. Викладіть всю готову їжу з даної ємності ложкою і дайте посуді охолонути.
2
При несильному пригорання їжі залийте каструлю невеликою кількістю теплої води. Залиште її замачиваться протягом 10-15 хвилин. Після чого потріть емалеву поверхню вручну нейлонової або м'якої абразивної губкою. Акуратно відтирати прилип шматочки їжі. Якщо шар їжі був великим, і частина його ближче до дна отмокнуть не встигла, повторно залийте його водою і залиште ще на 5 хвилин. При необхідності використовуйте для очищення каструлі соду і мильний розчин будь-якого миючого засобу. Після чого остаточно промийте каструлю теплою проточною водою з губкою.
3
Наявність патьоків і плям на емалі говорить про фарбуванні верхнього шару покриття каструлі різними речовинами. Це можуть бути іржаві плями від ложок або плодово-ягідна фарба. У кожному разі обробіть спочатку забруднені місця оцтовою есенцією. На м'яку ганчірочку налийте столову ложку неконцентрированная оцту, який є на кухні будь-якої господині. М'яко потріть плями, потім ретельно сполосніть посуд великою кількістю води.
4
При наявності не просто плям, а забруднень великої площі по всіх стінок емальованої каструлі, краще прокип'ятити в ній відвар з яблук і груш. Залийте в каструлю води стільки, щоб вона покривала всі забруднення на стінках, і покладіть туди ж грушеві і яблучні очищення. Прокип'ятіть воду протягом 15 хвилин - каструля відбілити. Таким же чином допоможе освітлити стінки зварена в емальованій каструлі звичайна рисова каша.
Корисна порада
Уникайте застосування жорстких абразивних чистячих засобів або металевих щіток при чищенні емальованої каструлі. Ці жорсткі очищувачі ушкоджують емаль. При сильному пригорання їжі емалеве покриття каструлі також пошкоджується. І згодом, дану, хоч і очищену, посуд не рекомендується використовувати для приготування їжі.