Як зібрати мікрофон.

Зібрати мініатюрний мікрофон нескладно. Для цього можна використовувати підручні засоби, наприклад, ковпачок від помади або пробку, мідний дріт, старі шнури і мікрофон . Звичайно, такий мікрофон не претендує на високу якість звуку, але замінити на час несправний пристрій може.
Вам знадобиться
 • Двожильний провід зі штекером від навушників або мікрофона, мікрофон від будь-якого звукозаписувального апарату, мідний дріт, мережевий провід, ковпачки від помади, пластмасова трубка або інсулін-шприц.
Інструкція
1
Просвердлите в ковпачках від помади отвір. Вставте в нього пластмасові трубки. Приклейте, щоб вони сиділи щільно.
2
Прямо через ковпачок з трубкою простягніть шнур від навушників доти, поки назовні не здасться 3 см цього дроту. Вставте сюди ж шматочок мідного дроту. Це додасть з'єднанню стійкість і гнучкість.
3
Припаяйте до шнура мікрофон . Вставте в ковпачок. До навушників пріклейтепріклеіваем гайку. З'єднайте всі це болтом.
Зверніть увагу
Зазвичай схема мікрофонного підсилювача не потребує екрануванні. Але в деяких ситуаціях, коли рівень радіоперешкод високий, доцільно встановити алюмінієвий екран.
Корисна порада
Використовуючи мікросхему К538УН3А, можна зібрати додатково мікрофонний підсилювач. Ця мікросхема краща тому, що має однополярної харчування і низька напруга живлення, працює навіть при зниженні напруги живлення до 3 В. Їй не потрібен стабілізатор напруги живлення, а в її конструкції передбачений захист від короткого замикання.
Незважаючи на доступність мобільних телефонів, сьогодні іноді ще знаходяться люди, яким подобається спілкування по радіозв'язку. Така портативна зв'язок може придатися в районах, де сигнал стільникового оператора нестійкий. Та й зберегти конфіденційність і анонімність переговорів простіше на радіохвилі. Зібрати своїми руками радіостанцію може кожен, хто трохи розбирається в радіоелектроніці.
Вам знадобиться
 • - плата з текстоліту;
 • - фольгований гетинакс;
 • - транзистори;
 • - конденсатори;
 • - резистори;
 • - мікрофон;
 • - динамік;
 • - батарея;
 • - дроти;
 • - антена;
 • - перемикач;
 • - пластмасовий корпус;
 • - паяльник або паяльна станція.
Інструкція
1
Приготуйте необхідні для виготовлення радіостанції інструменти і матеріали. Вам знадобляться чотири транзистора марки МП42, три транзистора П416Б, кілька резисторів і конденсаторів. Приготуйте також мікрофон, динамік, антену, стандартний перемикач, батарею постійного струму, з'єднувальні дроти. Монтаж радіостанції здійсните на текстолитовой платі.
2
Підбираючи елементи для виготовлення радіостанції, враховуйте кількість примірників, які вам доведеться змайструвати. Для мінімального ефективного двостороннього спілкування знадобиться два комплекти обладнання, але при бажанні ви можете збільшити число учасників радіообщенія.
3
Вивчіть наведену тут принципову схему радіостанції. Антена А1 є загальною і служить як для посилки, так і для отримання радіосигналу. Елемент SA1 являє собою вимикач живлення радіостанції, а перемикаючий пристрій SA2 з'єднує систему з джерелом постійного струму. Під час відправки сигналу струм йде до передавача, а при отриманні - до приймальної частини технічної системи.
4
Виготовте котушки для приймально-передавального пристрою. В якості основи використовуйте органічне скло або полістирол. Можна виконати каркас також з щільного картону. Діаметр котушки зробіть рівним 0,8 см, а висота її повинна становити 2 см. Для обмотки використовуйте мідний дріт перетином 0,5 мм, поклавши її виток до витка. При цьому котушки L2 і L3 намотайте на одному каркасі.
5
Розмітьте текстолітову пластину відповідно до наведеної на малюнку монтажної схеми радіостанції. Друкований монтаж виготовте за допомогою фольгованого гетинаксу. Виготовте каркас пристрої з обрізків дроту і вбийте їх в отвори в платі.
6
Вставте змонтовану плату в пластиковий корпус. На передній панелі пристрою прикріпіть ручку конденсатора C15. Приєднайте до радіостанції навушники з високим опором і мікрофон. Для зовнішньої антени використовуйте латунну трубку діаметром 0,5 см.
7
Після того як будуть готові два комплекти радіостанції, зробіть настроювання приладів, плавно змінюючи параметри елементів системи, що мають змінні характеристики. Доможіться найкращої якості зв'язку. Якщо тембр голосу при прийомі сигналу спотворений, більш точно підберіть значення резисторів R1 і R3.