Як зібрати зварювальний апарат.

Зварювальний апарат , зібраний своїми руками, відрізняється легкістю, компактністю, низькою напругою. Його зручно використовувати в побутових умовах. Також він дозволяє відмовитися від виклику спеціалізованого будівельного устаткування і найму бригади зварників у випадках наявності у вас кваліфікації та низької складності необхідних для виконання робіт.
Вам знадобиться
  • Схема зварювального апарату, сердечник від Латров, сталева стрічка, алюмінієві куточки, тиристори, алюмінієві панелі, втулки, автомат.
Інструкція
1
Візьміть лабораторний автотрансформатор/ЛАТР з круглим сердечником. На сердечник з внутрішньої сторони намотайте сталеву стрічку, щоб отримати трансформатор з Ш-образним сердечником.
2
Зберіть схему випрямлення напруги, використовуючи для цього тиристори.
3
Зберіть зварювальний апарат . Для цього зваріть каркас з алюмінієвих куточків розміром 20 х 20 мм і панелей, товщина яких досягає 2,5-3 мм.
4
Висвердлите в панелях вентиляційні отвори. До боковині прикріпіть полички для тиристорів. Їх радіатори ізолюйте від панелей і каркаса втулками.
5
Встановіть автомат АП-50 з тепловим розчеплювачем на 40 А, за рахунок чого агрегат буде захищений від перегріву.
Зверніть увагу
Якщо виконати трансформатор на іншому металі, то обсяг сердечника збільшиться, отже, експлуатаційні характеристики погіршаться. Під час намотування вторинної обмотки трансформатора необхідно захопити всі кільця сердечника, в іншому випадку напруга на виході не буде одно 50 В. Для граомтной фазировки вторинної та керуючої обмотки, доцільно поставити конденсатор типу МБГО з показниками 10 МКФ/160 В.
Корисна порада
Щоб площа перерізу сердечника збереглася, перед установкою обмотки в трансформатор має сенс частина сталевої стрічки намотати на зовнішню сторону сердечника-бублика. Провід для обмоток підбирайте з розрахунку того, що струм зварювання дорівнює 80 А. Приварити такий дріт можна триміліметровий електродом. Якщо взяти для схеми випрямлення тиристори, розраховані на робочий струм в два рази більше, ніж струм зварювального агрегату, то на виході утворюється випрямлена регульоване напруга величиною до 50 В. Тиристори в схемі випрямлення напруги дозволяють міняти вторинна напруга і тим самим здійснювати плавне регулювання зварювального струму . В результаті підвищується ефективність робіт далеко від живильної мережі, оскільки втрати в проводах великої довжини компенсуються.