Як розвивати аналітичне мислення. Розвиток аналітичного мислення.

Найчастіше, роботодавці в резюме просять вказати наявність аналітичних здібностей. Особливо це стосується керівних посад, так як саме керівникам потрібно приймати відповідальні рішення і часом дуже швидко. Вам дуже пощастило, якщо ці здібності у вас є, а якщо ні? Значить аналітичне мислення потрібно розвивати.
Інструкція
1
Для початку придумайте ситуацію: вона повинна бути нескладною і звичної для вас. Потім поставте перед собою мету: вирішити дану проблему якомога швидше і якісніше.
2
Знайдіть декілька варіантів виходу з даної ситуації. Виберіть найприйнятніші для вас, на які ви витратите мінімум сил і часу.
3
Задайте собі навідні запитання з даної проблеми, які вам допоможуть у вирішенні поставленого завдання. Приймайте рішення.
4
Проаналізуйте прийняте рішення з усіх точок зору. Також можна скласти конспект по пріянть варіанту. Це допоможе зрозуміти, чому ви вчинили саме так.
5
Якщо ви залишилися незадоволені своїм рішенням, проаналізуйте його. Після цього почніть з самого початку.
6
Це найпростіший спосіб розвитку аналітичного мислення. Поступово складність придуманої вами ситуації повинна зростати, а способи вирішення проблеми - збільшуватися.
7
Потрібно ставити собі напрямні питання, адже будь-який з них спонукає розмірковувати про проблему глибше і детальніше, враховуючи різні аспекти.
8
Далі протягом дня продумуйте ситуації, які з вами проісходлі, і навіть найнезначніші. Увечері складіть конспект щодо прийнятих рішень. Проаналізуйте всі свої дії. Подумайте, що саме спонукало прийняти саме таке рішення і що б змінилося, якщо ви посутпілі б по-іншому.
9
Крім усього, ви можете аналізувати все, що бачите або читаєте. Ставте себе на місце головних героїв. Можна також придумати дії, які ви б вчинили. Нехай їх буде декілька. Це поступово повинно стати звичкою.
Корисна порада
Постійно застосовуйте всі ці навички в повсякденному житті. Хоча спочатку буде складно відмовитися від колишніх прийнятих рішень, адже ви мислили по-іншому. Чим частіше будете займатися самоаналізом, тим ефективніше буде ваше аналітичне мислення, а це в майбутньому допоможе вам правильно і швидко приймати рішення в будь-якій ситуації.