Як утеплити цоколь.

Без утеплення цоколя виявляються зовсім безглуздими витрати на утеплення стін приватного будинку. Підлоги прі не утепленому цоколі завжди будуть холодними, в ноги буде дути. Навіть в тому випадку, якщо ви встановите теплі підлоги, без утеплення цоколя більшу частину тепла ви будете пускати на обігрів рідної планети, а не свого будинку. Чи варто гріти взимку землю за свої гроші? Природно, не варто. Краще один раз утеплити цоколь .
Вам знадобиться
  • Утеплювач, пінополістирол, керамзит, вода, цемент, пісок, рідке мило, клей «Флізенклебер», монтажна піна, шиті опалубки.
Інструкція
1
Викопайте траншею по периметру будинку.
2
На дні цієї траншеї укладіть стяжку з керамзитобетону. Склад: 1 частина цементу + 3 частини піску + 6 частин керамзиту + трохи менше 1 частини води. Для того щоб керамзит добре змочують, у воду можна додати столову ложку рідкого мила.
3
Коли стяжка схоплюється, встановіть листи утеплювача. Вони клеяться до стіни і до стяжки. Якщо утворюється щілина між утепленням цоколя і стіни, її потрібно заповнити монтажною піною.
4
Поверхность пінополістиролу змастіть клеєм, це дозволить розчину краще приклеюватися до нього.
5
Встановіть щити опалубки і залийте траншею керамзитобетоном.
6
Коли все висохне, ви можете перейти до оздоблювальних робіт. Варіант обробки повністю залежить від вашого смаку і фінансових можливостей.
Зверніть увагу
Якщо у вашому будинку не передбачений підвал, то слід передбачити вентиляцію «підпілля» в теплу пору року. Вентиляційні отвори потрібно обов'язково закривати на зиму спеціальними заглушками.
Корисна порада
Не забудьте передбачити в утеплювачі отвори для комунікацій, в тому випадку, якщо ви утеплюєте цоколь безпосередньо при будівництві будинку.
Ні для кого не секрет, що більш просторе приміщення коштує дорожче. Але якщо грошових коштів не вистачає, доводиться задовольнятися маленькими квартирами і будинками. Надалі ви зможете спробувати розширити вільний простір, скориставшись прилеглими територіями, наприклад, цокольним поверхом .
Інструкція
1
Цокольний поверх можна охарактеризувати як напівпідвальний рівень, який разом вирішує безліч проблем будівництва будинку. Якщо ви не хочете захаращувати свій будинок різноманітною технікою і громіздким обладнанням, можна встановити всі ці предмети саме на цокольному поверсі. Єдине, що бентежить більшість людей - холод і вогкість, які тягнуться від землі.
2
Якщо вивчати теоретичний аспект, то підлогу цокольного поверху майже повністю із залізобетону, який має високу теплопровідність. Тому коли тепло з першого поверху опускається нижче, воно не затримується в напівпідвальному приміщенні, а відразу йде в землю.
3
В тому випадку, якщо ви хочете зберегти тепло то варто зайнятися утепленням всього цокольного поверху. При більш серйозному ставленні до цієї справи, власники будинків замислюються над утепленням і монолітної плити. Однак це створює додаткові труднощі.
4
Перед тим як почати утеплювати цокольний поверх, необхідно визначитися зі способом. Звичайно, можна зробити це зсередини, але в цьому випадку ви втрачаєте дорогоцінні метри вільного простору. Значить краще вирішувати проблему з холодом зовні. У цьому вам допоможе такий відомий будівельний матеріал, як екструдований пінополістирол, який в широкому асортименті представлений на світовому ринку.
5
Найвідомішими брендами ось вже довгий час залишаються Техноплекс, Піноплекс і Стірофам. На самому початку робіт вам необхідно виконати гідроізоляцію всього фундаменту цокольного поверху. Потім обкласти цей простір плитами з вищеназваного матеріалу. Для того щоб робота була виконана якісно, необхідно плити класти один на одного внахлест. При цьому слід починати знизу і йти поступово вгору. Для того щоб плити добре трималися, прекрасно підійде пазогребенева кромка, яку потім засипають ґрунтом. Завдяки водовідштовхувальним властивостями екструдованого пінополістиролу, ви можете не хвилюватися за свій будинок навіть в самі дощові дні.