Як писати резюме студенту. Як писати резюме для прийому на роботу студентам.

Веселе час студентства наближається до екватора, третього курсу, або вже підходить до свого логічного завершення, і настає нагальне питання - пошук роботи. Для початку потрібно тверезо оцінити свої здібності і знання в тій сфері, в якій бажаєте себе реалізувати, і зробити перший крок - грамотно скласти резюме .
Інструкція
1
Стандартне резюме виглядає наступним чином: зверху в лівому куті аркуша А4 пишемо ПІБ, дату народження, місто проживання, свої контакти. Тепер спускаємося на 2 відступу від «шапки» резюме і повністю прописуємо навчальний заклад, який ви закінчили або в якому ще вчитеся. Не слід писати абревіатури вузу, типу ГУУ або МЕІ - не кожен роботодавець розшифрує ці букви правильно. Наприклад, розшифрувавши МЕІ, як Московський Енергетичний Інститут, ваш майбутній роботодавець не сплутає його з економічним інститутом.
2
Потім нижче йде самий основний блок під назвою «Досвід роботи». Звичайно, молодому випускникові, а особливо ще студенту особливо нічим похвалитися. Але, можна проявити кмітливість. Так, зверніть увагу на предмети, які ви вивчаєте у вузі. Швидше за все, ви вже встигли захистити свою наукову роботу, або технічну розробку, або придумали бізнес-план якої-небудь компанії. Ваші реалізовані роботи в інституті якраз знадобляться для резюме . Приміром, розробка бізнес-плану, говорить про те, що ви володієте знаннями фінансового аналізу, стратегічними рішеннями і маркетинговими дослідженнями. Все це можна вказати в резюме , приписавши в дужках «в рамках навчання вищої освіти». Не забудьте вказати у резюме теми курсових робіт або вагомих залікових робіт, які відносяться до вашої обраної професії.
3
Починаючи з другого курсу, студентів направляють на практику. Це відмінний варіант для вказівки в резюме конкретних назв компаній, в яких ви стажувалися. Детально опишіть ваші обов'язки і ваш результат, наприклад, збільшення дзвінків від клієнтів, зростання прибутку компанії і т.д.
4
Останніми графами в вашому резюме стануть «особисті якості», «навички» і, якщо захочете, «хобі». Ваше резюме отримає більше відгуків від роботодавців, якщо ви прикріпіть до нього свою фотографію.
Майже кожен студент рано чи пізно починає замислюватися про підробіток. І це правильно: найшвидше домагаються успіху ті, хто почав кар'єру рано, а не чекав отримання диплома. Крім того, гроші, нехай навіть найскромніші, студенту ніколи ще не шкодили. Але не кожен роботодавець готовий взяти студента на роботу. Щоб збільшити свої шанси на отримання хорошої роботи, важливо правильно скласти резюме.
Інструкція
1
Спочатку потрібно визначитися, на яку роботу ви хочете влаштуватися і наскільки це для вас реально. Похвально бажання студента з першого курсу працювати за фахом, але першокурсника навряд чи візьмуть, наприклад, помічником юриста або бухгалтера, оскільки він ще не має уявлення про професію. На молодших курсах легше влаштуватися секретарем, офіс-менеджером, працівником call-центру. Не варто думати, що ці професії якісь "негідні", навички секретаря привчать вас до акуратності в роботі з документами, уважності і стресостійкості, робота на телефоні розвине комунікативні навички. Відповідно, резюме для відправки на подібні вакансії скласти досить просто. Досвід роботи потрібно тільки у великих компаніях, тому якщо ви його не маєте, можете сміливо поставити в цій графі прочерк і не думати, що будь-який роботодавець вас "забракує". Опишіть, де ви навчаєтесь, чи знаєте іноземні мови (для секретарів розмовна англійська - великий плюс), якими навичками володієте. Навички, які обов'язково потрібно відобразити - це висока здатність до навчання, старанність, комунікабельність.
2
Починаючи з третього курсу можна шукати роботу за фахом. Тепер ваші основні проблеми - відсутність досвіду і неможливість працювати 40 годин на тиждень, якщо ви навчаєтеся на очному відділенні. Як правило, більшість роботодавців все ж воліє навіть на стартові позиції брати тих, у кого вже є досвід роботи. Якщо у вас його немає, опишіть в графі "досвід роботи" свою навчальну практику - де проходили, чим займалися, чому навчилися. Зрозуміло, ні для кого не секрет, що багато студентів взагалі воліють відпочивати замість практики будинку або ж просто спостерігають за співробітниками компанії, в якій проходять практику. Що ж, це той випадок, коли можна і потрібно прикрасити дійсність. Подумайте: чим займається спеціаліст початкового рівня у вашій сфері? Про це і потрібно написати в резюме.
3
Якщо ви не можете працювати весь день, оскільки вранці вчіться, обов'язково вкажіть в резюме, скільки годин на тиждень ви готові працювати. Оптимальна кількість - 25-30 годин. Далеко не всі роботодавці погоджуються брати студентів, здатних працювати тільки в другій половині дня, проте трапляються ті, хто ставиться до цього спокійно: в невеликих компаніях роботи не завжди багато, і іноді буває навіть вигідно найняти співробітника на неповний робочий день і, відповідно, менше платити йому.
4
Якщо ви добре вчіться, обов'язково вставте це в резюме. Наприклад, у графі "досягнення" можна написати "відмінне навчання", "кандидат на отримання" червоного диплома ". Як би упереджено ставилися роботодавці до російського освіти, хороше навчання - це завжди плюс. Вона означає, що студент принаймні старанний і працьовитий.
5
Ті, хто їздив на стажування, відвідував різні курси, повинні це також відобразити в резюме. Нехай навіть ці стажування та курси не дуже потрібні для вашої майбутньої спеціальності. По-перше, знання не бувають зайвими, завжди може знадобитися щось нестандартне. По-друге, це знову говорить про ваш працьовитість.
6
Обов'язково вкажіть, на якому рівні знаєте іноземну мову. Найкраще, щоб це була англійська мова або англійська та німецька (французька) мови. Рівнів іноземної мови, як правило, буває чотири: базовий (читаю і пишу на найпростішому рівні), розмовний (побіжно говорю на "загальні" теми), просунутий (знаю деяку лексику за фахом, зв'язно говорю і пишу на різні теми) і вільний (майже рівень носія мови).
7
Рівень зарплатних очікувань студента не повинен бути високим, але не варто робити його мінімальним. Ви ще тільки вчитеся, але ж готові працювати з повною віддачею і набувати корисні навички. Подивіться на сайтах з пошуку роботи, скільки в середньому пропонують фахівцеві початкового рівня у вашій сфері, і просите трохи менше.
8
Після того, як ви створили резюме, починайте розсилати його якомога швидше. Робота навряд чи знайде вас сама: студентів на ринку праці завжди дуже багато. Тому пошук роботи може затягнутися. Багато чого залежить від вашого щоденного просматривания вакансій на як мінімум двох-трьох сайтах з пошуку роботи.