Як відрегулювати гірські лижі.

Якісні і надійні кріплення гірських лиж, а також їх точне регулювання - запорука вашої безпеки на гірськолижному спуску. Завдання по забезпеченню власної безпеки вкрай проста: купите надійні кріплення і навчитеся їх правильно регулювати. Цього буде цілком достатньо як для початківця гірськолижника, так і для просунутого любителя гірських лиж.
Інструкція
1
Щоб кріплення працювали правильно, необхідно притиснути черевик до голівки кріплення з точно вивіреним усіліем.Посмотріте хоча б раз, як регулює кріплення досвідчений лижник, і ви напевно зможете повторити послідовність його дій.
2
Можливо, ваша модель кріплень оснащена індикатором притиску. Це особлива мітка, яка повинна відбитися в віконці при вставленому черевику. Якщо мітка з'явилася - ви зафіксували черевик правільно.Прі відсутності подібного індикатора просто поставте задник кріплення таким чином, щоб п'ята черевика встала на педаль задника.
3
Носок черевика вставте в головку кріплень. Відрегулювавши кріплення під черевик, не забудьте про зусилля спрацьовування кріплень. Його ви встановлюєте регулювальними гвинтами. Для настройки можна використовувати таблицю, що додається до кріплень. При відсутності такої схеми використовуйте перевірену часом схему розрахунку: розділіть своєї вага на 10 і відніміть 20% (% для початківців/літніх лижників = 30, для досвідчених = 0).
4
Встановлюйте отриману цифру на всіх шкалах і пробуйте. Якщо зусилля виявиться недостатньо - ви відразу помітите це, в цьому випадку збільште цифру трохи і досвідченим шляхом з'ясуйте своє комфортне зусилля спрацьовування.
Основа безпеки на лижах - це, звичайно ж, правильно відрегульовані кріплення. Саме вони повинні забезпечувати вашу надійність при їзді і мати правильний зв'язок черевика з лижею. Про те, як відрегулювати кріплення гірських лиж і піде мова в даній статті.
Інструкція
1
Будь-які кріплення на лижах повинні бути відрегульовані під ваші черевики і ваші ноги. Для правильної роботи кріплення на лижах , черевик слід пригорнути до голівки з певним зусиллям.
2
Визначте розмір взуття (довжину підошви). Знайдіть дану цифру на кріпленні. Як правило, цифра знаходиться на підборах збоку.
3
Пересуньте ступінчастий фіксатор на потрібну позначку так, щоб мітка потрапила в невеликий надріз. При цьому встановлювати розмір слід тільки при надітому на ногу черевику і вставленому в кріплення.
4
Поставте задник черевика так, щоб п'ята була встановлена на педаль розкритого задника, торкаючись тієї частини, яка ззаду впирається в підошву, а носок впирався в головку кріплення в застебнутому стані в тому випадку, якщо відповідного індикатора немає.
5
Спрацювання кріплень встановлюється спеціальними регулювальними гвинтами і вимірюється в одиницях DIN. Найкраще налаштувати зусилля спрацьовування за допомогою фахівця (ski-майстра) або за спеціальною таблицею. прикладеної до кріплення, самостійно. Однак, якщо такої інструкції під рукою немає, ви можете скористатися нашими рекомендаціями.
6
Розділіть вагу свого тіла на 10. Відніміть 20%. Досвідченим лижникам віднімати відсоток не варто, а літнім людям слід відняти 30%. Встановіть отриману цифру на всіх чотирьох шкалах.
7
Створіть зусилля на кріплення, стоячи на місці. Це потрібно для перевірки. Якщо лижі спадають або черевик рухається в кріпленні, додавайте зусилля потроху, приблизно, на 1/4 ділення доти, поки ви будете почувати себе стійко.
Корисна порада
Слід пам'ятати, що зусилля спрацьовування може змінюватися в залежності від притиску черевика до передньої голівці.