Як вводити нову суміш.

Введення сумішей в раціон - дуже важливий етап у формуванні здоров'я дитини. Тому потрібно поступово готувати його чутливу травну систему до нового виду харчування. Введення будь-якої суміші починається з невеликої кількості. Спостерігаючи за реакцією дитини, поступово збільшуйте кількість порцій і компонентів суміші.
Інструкція
1
Перед подачею суміш обов'язково повинна бути нагріта до температури приблизно 45 градусів.
2
Наступною рідиною після молока матері і чистої води для дитини має стати фруктовий сік. Краще готувати його самостійно, використовуючи сезонні свіжі ягоди і фрукти - в них містяться всі речовини, необхідні для нормального розвитку організму.
3
В крайньому випадку домашній сік можна замінити на нектар або сік промислового виробництва, схвалений для дитячого харчування.
4
Починаючи з 4-5 місяців в раціон малюка можна вводити овочеві і фруктові пюре. Як і в попередньому випадку, вони можуть бути куплені або, що більш переважно - приготовлені самостійно. Для цих цілей можна скористатися кухонним комбайном, м'ясорубкою або теркою, подрібнюючи продукти до кашоподібного стану. Якщо пюре вийшло надто густим, можна розбавити його водою або фруктово-овочевим соком.
5
Після досягнення піврічного віку дитині можна давати екзотичні і мають темне забарвлення продукти. Раніше цього робити не рекомендується, т.к. це може спровокувати появу алергії і викликати проблеми з травленням.
6
С півроку в суміші починають додавати молочні продукти в невеликій кількості. Якщо на коров'яче молоко у дитини з якихось причин алергія, його можна замінити соєвим або молоком, що одержуються з горіхів і насіння.
7
Щоб приготувати таке молоко, потрібно жменю насіння або горіхів змішати з водою в блендері до утворення однорідної рідини. Відіжміть молоко за допомогою марлі і додайте трохи меду для солодощі.
8
Також можна потроху починати вводити злакові в раціон дитини і складати суміші з декількох, поєднуваних між собою, компонентів.
9
Після шести місяців починається перехід від рідкого до харчування до твердого за допомогою каш, приготовлених на молоці або воді.
10
Знайомство дитини до кисломолочної продукцією допустимо не раніше, ніж йому виповниться рік. В цей час можна потроху годувати його йогуртом, кефіром та іншими кисломолочними сумішами.
11
Після року в раціон малюка вводяться звичайні продукти харчування, роблячи поступовий перехід від м'якої, до більш твердої їжі.
Зверніть увагу
Дитячі суміші ні в якому разі не повинні містити ніяких штучних добавок у вигляді солі, цукру, барвників або консервантів.
Корисна порада
Постарайтеся годувати малюка грудним молоком максимально довго, адже за твердженням більшості педіатрів, це для нього є самою ідеальною їжею.
Не кожна молода мама має можливість вигодовувати свою дитину грудним молоком. В такому випадку їй на допомогу приходять адаптовані молочні суміші. Найбільш корисними для організму зростаючого малюка є дитячі кисломолочні суміші. Але слід зазначити, що для безпеки здоров'я дитини, кисломолочну суміш вводити в раціон малюка слід дуже обережно.
Інструкція
1
Будь-який продукт харчування для дитини крім грудного молока слід вводити тільки з рекомендації лікуючого лікаря терапевта. При відвідуванні лікаря в дитячому медичному закладі молодій мамі слід отримати консультацію про те, які дитячі кисломолочні суміші найбільш безпечні і підходять для її малюка. Дуже важливо при введенні суміші враховувати вік дитини.
2
Кисломолочні суміші в раціон дитини вводять в разі, якщо малюк погано набирає вагу або у нього виникають труднощі в роботі шлунково-кишкового тракту.
3
Суміші бувають різними за своєю консистенцією. Існують сухі і рідкі кисломолочні суміші. Рідкі суміші можна вживати відразу, а сухі для початку необхідно розводити водою. При розведенні дитячої суміші рекомендується використовувати воду для дитячого харчування.
4
Годувати малюка тільки кисломолочної сумішшю можна. Для безпечного функціонування організму дитини потрібно поєднувати звичайну адаптовану і кисломолочну суміші. Це необхідно для того, щоб не порушити функцій шлунково-кишкового тракту і кислотно-лужного балансу в організмі немовляти.
5
Починаючи годувати малюка кисломолочної сумішшю, необхідно виявити, чи немає у дитини алергічної реакції на цей продукт. Дуже важливо при введенні кисломолочної суміші не зашкодити організму дитини. Для цього в перший раз крихітці дають невелику кількість суміші і спостерігають за реакцією організму протягом доби. Якщо на певну кисломолочну суміш у дитини виявилася алергічна реакція, її слід замінити сумішшю іншого виробника.
6
Якщо алергічна реакція не виявилася, обсяг кисломолочної суміші слід з кожним днем поступово збільшувати до необхідної кількості. Для цього потрібно суміш розвести в підігрітою до 40 градусів воді. Пляшечку з сумішшю ретельно струснути, перевірити температуру суміші, капнув на зап'ясті руки, після чого можна годувати дитину. Готувати кисломолочну суміш необхідно згідно з інструкцією, зазначеної на упаковці.
7
Важливо не перегодовувати малюка сумішшю, тому що в противному випадку, у малюка можуть виникнути часті відрижки.
Зверніть увагу
Природне грудне вигодовування найкорисніше для здоров'я дитини у відмінності від будь адаптованої молочної суміші.