Як навчити писати і читати.

Як навчити дитину читати і писати? До кожного малюкові треба мати індивідуальний підхід. Ніколи не примушуйте його до читання або до листа, спочатку поясніть, навіщо треба вміти це робити. Постарайтеся проводити заняття у вигляді гри, т.к. гра допомагає швидше освоїти інформацію. Не забувайте про послідовність, щоб дитина не заплутався. Проводите перше заняття 5-7 хвилин. З часом продовжите до 10-15 хвилин. Не забувайте хвалити свого маленького «трудягу». Похвала допоможе дитині бути впевненим у собі.
Інструкція
1
Є кілька правил навчати чтенію.Об'ясніте, що таке алфавіт, що в алфавіті є букви.
2
Розкажіть, що слова, які ми промовляємо, складаються зі звуків.
3
Попросіть проспівати звуки «А», «О», «У», «І». Потім звуки «П», «М», «Б», «Н». Допоможіть дитині зрозуміти, що звуки бувають різні. Їх ділять на дві групи: голосні і приголосні. Голосними називаються ті звуки, які співаються, а решта - приголосними.
4
Поясніть позначення на листі. Голосні позначаються червоним кольором. За допомогою гри розкажіть, що голосні живуть в кружечку, а приголосні - в паличці, і позначаються синім кольором.
5
Чи не заучуйте відразу всі букви - це груба помилка. Завчіть спочатку букви: «А», «У», «О», «І», потім «М», «П», «Б», «Н». Постарайтеся вибрати алфавіт з картинками: вони допоможуть швидше освоїти і запам'ятати букви.
6
Поділіть слова на склади. Скільки голосних звуків, стільки і складів.
7
Розкажіть, що є склади, відкриті та закриті. Відкритий, коли перший звук голосний. Закритим склад називають, коли першим стоїть приголосний звук.
8
Читайте з дитиною за схемою: малюк тягне перший звук, переставляючи палець доріжкою, і відразу другий. Слідкуйте, щоб дитина не поділяв звуки.
9
Читайте короткі слова за допомогою картинок. Під час навчання у дитини будуть виникати труднощі і помилки. Постарайтеся виправляти його спокійно, пояснюючи йому помилки.
10
Існують правила для навчання письма. Почніть навчання письму з простих правил - як потрібно сидіти і де повинна лежати зошит, правильності утримання ручки.
11
Пишіть спочатку рівні палички по клітинках. Потім косі палички і окремо елементи букв.
12
Вибирайте букви для письма. Це голосні: «А», «У», «О», «І». Навчання починайте з друкованих букв, наприклад, буква «А», дитина пише косі палички, нахилені вліво і вправо. Потім пише саму букву. У такій послідовності вчіть малюка писати всі інші літери.
13
Пишіть по дві букви, які вже навчилися писати, наприклад, «АУ».
14
Далі приголосні букви: «М», «П», «Н». Пишіть по дві букви, згідну з голосної, наприклад, «МУ», «НА».
15
Можете з'єднувати по три і навіть по чотири літери, наприклад, «СОН», «МАМА», «ТАТО», «БАБА».
16
Кожну букву і слово закріплюйте малюнком чи грою.
Корисна порада
Суміщайте заняття письма і читання - це закріпить інформацію в пам'яті дитини!
Навчання читання, як і будь-який інший процес навчання дитини , має бути захоплюючим. При цьому потрібно не тільки використовувати його інтерес, а й вміти цей інтерес підігрівати, щоб малюк з нетерпінням чекав наступного сеансу читання. А це можливо тільки в процесі гри.
Інструкція
1
Існує безліч методик навчання дитини читанню, але якою б геніальною не була ваша методика, не змушуйте вчитися дитини насильно і тим більше не сваріть його за невдачі. Так ви можете сформувати тривалий огиду дитини до занять з книгою. Все, що вам потрібно - це любов, терпіння, фантазія і послідовність навчання. Нехай гра, яку ви придумаєте, буде не тривалою, але дієвої і регулярної.
2
Запропонуйте дитині пограти в «Букви - дружні хлопці». Кожна буква стає живою. Букви дуже дружать і разом складають одне слово. Буковки біжать один до одного назустріч «Д» біжить до «А». Простягніть звуки разом: «Д-Ааа». Часу на таку вправу піде пара хвилин, тому використовуйте таку гру скрізь, де можна: у транспорті, малюючи букви на склі, на кухні, на дивані. Дитина повинна звикнути пов'язувати окремі букви в склади і в слова.
3
Ще одна гра, назвемо її «Знайди брата і сестру». Прочитаний склад, який малюк знає, чи ви йому показали, він повинен знайти в журналі, газеті, навіть на вивісці. Обов'язково хвалите його за те, що у нього виходить і підбадьорюйте, якщо він не може знайти. Ця вправа дозволяє візуально звикнути до буквосполученням.
4
Коли малюк освоїть склади і почне читати по слогам, допомагайте йому, читаючи вголос і роблячи наголоси в потрібних словах, іноді гіпертрофовано виділяючи інтонацією там, де це потрібно. Дочитувати казку до самого кульмінаційного моменту і зупиняйтеся. Не змушуйте читати, просто скажіть, що вам треба відійти, а він нехай поки подивиться книжку. Якщо він дочитає її, то похваліть, і щиро попросіть розповісти, чим все закінчилося.
5
Постарайтеся повернути навчання таким чином, щоб читання було для дитини не обов'язком, а нагородою, тоді нетерпіння дитини буде винагороджено, і він випробує лише позитивні емоції.
Зверніть увагу
Як навчити читати по складах. Частина 1. Спершу зупинимося на двох помилках: перше - щоб навчиться читати потрібно вивчити букви, друге - щоб читати потрібно обов'язково знати всі букви. Отже, перше оману дуже явно видно тим батькам, які вивчили букви - а дитина не читає, і ніяк цей процес зрушити з мертвої точки не можна. Тут є маленький секрет, щоб читати потрібно не тільки вивчити літери, а й вивчити склади!
Корисна порада
Як навчити дитину читати по складах? Можливо й таке, що ваш малюк не проявить інтересу навіть якщо ви зробите або скачаєте в інтернеті самі, самі кращі, красиві картки з буквами. Ні в якому разі не змушуйте вашої дитини насильно щось робити. - "Повторюй за мною, я кому сказала повторюй за мною." Як навчити дитину читати по складах? Коли ж це все таки станеться, і ваша дитина спокійно називатиме всі букви алфавіту. Ви поступово можете переходити до вивчення складів.