Як знайти роботу в Італії.

З необхідністю пошуку роботи в Італії стикаються ті, хто з особистих причин збирається переїжджати туди на ПМЖ. Більшість наших громадян, що переїхали до Італії, зазначає, що знайти роботу там іноземцю нелегко, проте все ж можливо. Багато чого залежить від вашої освіти та бажання, а також від наполегливості.
Інструкція
1
Важливо пам'ятати, що дипломи російських вузів в Італії та інших країнах Євросоюзу не котируються. Тому кваліфікацію доведеться підтверджувати (наприклад, закінчувати італійський вуз, вступивши до магістратури). Ті, хто володіє міжнародно визнаними сертифікатами про знання англійської мови (TOEFL та інші) можуть працювати викладачами англійської.
2
Якщо у вас є італійський диплом, то можна починати шукати роботу на сайтах з пошуку роботи, через кадрові агентства або італійських знайомих. Останній спосіб буде оптимальним, оскільки в Італії досить часто вважають за краще брати на роботу за рекомендацією знайомих, що може ускладнити пошук роботи людині, таких знайомих не має. У будь-якому випадку, варто приготуватися до досить тривалого пошуку роботи.
3
Особі, яка не має освіти, можна буде знайти тільки досить низькооплачувану роботу - няня в родині, робочий на будівництві, офіціант, соціальний працівник по догляду за престарілими і т.д. В принципі, знайти таку роботу нескладно, оскільки іноземців охоче беруть на такі посади, адже платити їм можна менше. Проте рівень оплати такої праці вкрай низький, а працювати буде важко, особливо в перший час. На що не вимагають кваліфікації роботи можуть не взяти людину з вищою освітою, тому посилаючи резюме, краще прибрати рядок про закінчення вузу.
4
При пошуку роботи в Італії варто пам'ятати такі особливості: - у північних регіонах рівень життя і зарплати вище; - жінкам, на жаль, можуть платити менше, ніж чоловікам, навіть на одних і тих же посадах; - прожиткового мінімуму в Італії немає; - найпопулярніші сфери працевлаштування - інженерія, фінанси, маркетинг і продажі, туристичний бізнес.