Як видалити водоемульсійну фарбу. Як зняти стару водоемульсійну забарвлення.

Водоемульсійна або вододисперсійних фарба (в повсякденній назві - водоемульсіонка) - це водна суспензія пігментів і сполучних компонентів, які не розчиняються, перебуваючи в стані суспензії. Після фарбування в міру випаровування води компоненти утворюють водозахисне покриття. Так як за основу взята вода, то така фарба не має різкого запаху і в її склад не входять токсичні розчинники. Але у випадку ремонту і необхідності заміни старої фарби, видалити її з поверхні досить складно. Як це зробити?
Інструкція
1
Самій нестійкої до вологи водоемульсіонкой є фарба на основі полівінілацетату (ПВА). Поверхня, забарвлена такою фарбою, досить легко відмивається губкою з мильним розчином.
2
Якщо фарба зроблена на основі акрилових смол, то вона буде стійкою до води і мильним розчином. Таку фарбу можна вдалися лише механічно - шпателем, або пелюстковим диском на «болгаркою» (кутової шліфувальної машині). Цей же метод підійде і в разі необхідності очистити велику поверхню. В даному варіанті підійде і стрічкова шліфувальна машина.
3
Ще один варіант механічного видалення широким шпателем передбачає попереднє обклеювання очищуваного ділянки газетами, а в якості клею необхідно зварити крохмальний клейстер консистенцією рідкої сметани. Після висихання клейстеру фарбу разом з газетами видаляти простіше. Менш дешева, але більш проста різновид даного варіанту припускає взамін клейстеру використовувати шпалерний клей.
4
Фарбу можна видалити за допомогою стамески. Це низькопродуктивний і виснажливий спосіб, але зате фарба очистити поверхню можна дуже якісно - і не виробляючи зайвого шуму.
5
За допомогою будівельного фена ділянку за ділянкою можна отжечь місце зі старою забарвленням, поступово допомагаючи при цьому шпателем. Цей спосіб годиться для фарб на основі акрилових смол.
6
Можна використовувати спеціальні змивки на хімічній основі. Коли смивка нанесена на ділянку поверхні, який необхідно очистити, то вона починає вбиратися в фарбу і руйнувати її. Наносити можна за допомогою пензля з натуральним ворсом і без пластмасових частин.
Зверніть увагу
В змивки містяться агресивні речовини - органічні розчинники, кислоти. Завдяки їм фарба змінює свою первісну структуру, при цьому не відбувається негативного впливу на поверхню під фарбою. Виробляються такі роботи при можливості провітрювання приміщення. Будьте обережні, не вдихайте пари смивок, вони токсичні.
Видалення старої фарби з різних поверхонь традиційними методами - копітке заняття, що вимагає часу. Сучасні засоби допомагають виконати цю справу швидко і ефективно, однак вимагають дотримання техніки безпеки при роботі з ними.
Вам знадобиться
  • - смивка для старої фарби
  • - будівельний фен
  • - шпатель
  • - респіратор
  • - рукавички
Інструкція
1
Скористайтеся будівельним феном для зняття шару старої фарби з ремонтованої поверхні. Діє він так само, як і побутової, однак його потужність більш висока. Направляйте потік гарячого повітря на фарбу і одночасно знімайте її шпателем. Не тримайте сопло на одному місці протягом тривалого часу, оскільки фарба може спалахнути.
2
Для того щоб методом нагрівання зняти масляну фарбу , скористайтеся паяльною лампою. Принцип роботи такий же, як і у випадку з феном. Однак врахуйте, що даний спосіб не підійде для видалення фарби з поверхонь із пластику, оскільки під впливом високої температури останній почне плавитися.
3
Якщо необхідно зняти шар фарбування з невеликої ділянки, покрийте його фольгою і пропрасуйте електропраскою. Розігріту фарбу відразу ж счищайте шпателем.
4
Щоб заощадити час і ефективно позбутися від фарбування, скористайтеся спеціальним складом, що випускається хімічною промисловістю і призначеним для змивки старої фарби. Дане засіб здатний розм'якшити лакофарбове покриття на алкидной, масляної, епоксидної пентафталевой, нітроцелюлозній і поліуретановій основі. Змивки «справляються» з фарбами та лаками, нанесеними в декілька шарів.
5
Для очищення стельового покриття візьміть такий склад, в який входять гелеобразующіе речовини. Це дозволить запобігти стікання розчину зі стелі. Незважаючи на те, що часто на упаковці продукту не вказано, що в ньому містяться речовини, шкідливі для здоров'я, все-таки надіньте респіратор або маску при роботі з ним. Захистіть руки рукавичками, а по закінченні нанесення змивки залишіть приміщення на час її дії.
6
Зверніть увагу на ту обставину, що дуже стара фарба, яку наносили на оброблювану поверхню не пізніше, ніж 30 років тому, містить багато свинцю. Щоб він, перетворюючись при знятті в пил, не осідав в легких домочадців, прийміть необхідні заходи безпеки. Приступаючи до роботи, змочіть забарвлену поверхню водою, а по її завершенні проведіть вологе прибирання, додаючи у воду засіб з великим вмістом фосфатів, наприклад, рідина для миття посуду. Провітріть приміщення.