Як проколоти гайморит.

Не багато хто знає, що затяжний риніт або попросту нежить може бути проявом більш серйозного захворювання - запалення навколоносових пазух, зокрема гаймориту . При несвоєчасно розпочатому лікуванні ексудат в гайморової пазухи нагнаивается і для його відтоку вимагається прокол. Пункція гайморової пазухи - шанс уникнути операції і виникнення небезпечних ускладнень. Після цієї процедури стан пацієнта значно поліпшується, знижується температура тіла і проходить головний біль.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що показаннями для цієї маніпуляції є: неефективність консервативного лікування; вираженість симптоматики, різко погіршує якість життя пацієнта; неможливість самостійного відтоку вмісту пазухи. Протипоказання: ранній дитячий вік; аномалії розвитку або гіпоплазія верхньощелепної пазухи; наявність важких супутніх захворювань.
2
Не турбуйтеся, процедура не вимагає тривалої підготовки і займає всього кілька хвилин. Перед маніпуляцією лікар виконає місцеве знеболювання слизової носа шляхом змазування її розчином анестетика, а для проколу буде використовувати спеціальну малотравматичних голку. Пункція виробляється достатньо легко в найбільш тонкому місці верхньощелепної пазухи, а голка занурюється всього на 0,5 см. Промивання пазухи розчином анестетика і антибіотика призведе до зниження набряку слизової оболонки, відновить відтік гною і поліпшить вентиляцію пазухи.
3
Для полегшення відтоку гною з гайморової пазухи перед проколом використовуйте судинозвужувальні краплі для носа (Санорин, Рінонорм, Ксімелін або Нафтизин).
4
Врахуйте, що відсоток ускладнень невеликий, частіше виникає пошкодження судин і незначне кровотеча з носа. Можливі й більш серйозні ускладнення: проколювання стінки очниці, щоки, попадання повітря в кровоносні судини, так звана повітряна емболія.
5
Майте на увазі, існуючу думку про те, що проведення пункції призводить до необхідності постійного повторення цієї маніпуляції протягом усього життя абсолютно помилково. Отвір в кістки заживає через кілька тижнів, відновлюючи цілісність гайморової пазухи. А загострення гаймориту обумовлені не наявністю дефекту слизової, а зниженням імунітету і несвоєчасним початком лікування хвороби.