Як перевірити рівень шуму. визначення - полузаглушенная камера.

Шум - це те, що нам заважає, тобто це звуки, які нас дратують в даному місці і в даний час. Звуки - це зміна тиску, який чує людське вухо. Інтенсивність звуку вимірюється децибелами. 0 дБ - це поріг чутності, а 130 дБ - це больовий поріг человека.Существует безліч різновидів шуму . Це і природний шум, і шум навколишнього середовища, а також технологічний шум, постійний шум і шум, що виникає при користуванні тим чи іншим предметом, побутовим устроєм.
Інструкція
1
Щоб виміряти рівень шуму якого-небудь приладу, необхідно мати заглушену або полузаглушенную камеру.Ізмерьте рівень фонового шуму в порожній камері в декількох точках на відстані 1 м від стін, закріплюючи мікрофони в потрібних точках.
2
Розрахуйте середнє значення фонового шуму , яке складається як середньоарифметичне значення вимірів. Закріпіть вимірюваний прилад на пружинному підвісі, встановіть мікрофони відповідно до Держстандарту і проведіть вимірювання при включеному приладі.
3
Розрахуйте середнє значення шуму , виробленого приладом. Для точного визначення шуму відніміть з середнього значення рівня шуму працюючого приладу середнє значення фонового шуму .
Зверніть увагу
Сприйняття шуму у всіх людей різний. Те, що здається шумом одним, у інших не викликає негативних емоцій. Ось тому існує шкала шуму в дБ, визначальна рівень допустимого шума.Ізмеріть шум можна побутовим шумоміром. Шумомір - прилад, який вимірює рівень звуку в дБ. Шумомер складається з мікрофона і вольтметра, отградуированного в дБ. Рівень звуку вимірюється в заданому просторі протягом якогось часу. Через рівні проміжки часу робляться заміри, які записуються. Обчислення середньоарифметичного значення замірів і буде точним виміром рівня шуму.
Будь шум, який для людини є несприятливим і дратівливим називається шумом. Перевищення допустимого рівня шуму робить негативний вплив на організм людини. Тому в Гості встановлено санітарно-гігієнічне нормування шумів.
Інструкція
1
Для визначення рівня шуму використовується спеціальний прилад - шумомер. Принцип дії полягає в перетворенні звукових сигналів в електричні. Здійснюється це за рахунок ненаправленного мікрофона, який підключений до вольтметра, градуированного в децибелах. При підвищенні звукового тиску відбувається збільшення напруги на виході вольтметра. Шум може бути гидромеханическим, механічним, електромагнітним і аеродинамічним.
2
Шумомер дозволяє виміряти рівень шуму як наземних, так і водних механізмів, а також ліній електропередач. Існують різні фільтри шумомера, залежно від сфери його. При слабких шуму х використовують фільтри типу А, для виміру сильних - типу В, пікові рівні шуму вимірюють фільтрами типу С. Для вимірювання авіаційних шумів використовують шумоміри з фільтром типу D. При виготовленні все шумоміри обов'язково проходять калібрування.
3
У кожному конкретному випадку необхідно підібрати підходящий варіант шумомера, який вимірює всі параметри шуму . Є шумоміри для масових вимірів, які дозволяють швидко і точно визначити параметри шуму з метою перевірки їх відповідності санітарно-гігієнічним нормам.
4
Існують також шумоміри, які дозволяють проаналізувати причини невідповідності для їх подальшого усунення. Сучасні шумоміри мають ряд переваг і оснащені додатковими функціями: запис сигналу, передача параметрів на комп'ютер для подальшої обробки, пам'ять для зберігання результатів вимірювань.
5
При визначенні рівня шуму в приміщенні слід проводити вимірювання, щонайменше, з трьох точок. Відстань приладу до стін, підлоги і стелі повинна бути не менше 0,5 м, і не менше 1 м від вікон. Тримайте прилад під кутом не менше 10 градусів до будь-якої поверхні. Час вимірювання в одній точці повинно бути не менше 15 секунд. У великих приміщеннях слід проводити вимірювання в декількох точках.