Як дізнатися, Яке залізо варто.

Знати, що знаходиться всередині вашого комп'ютера корисно завжди, а не тільки при покупці нової комплектуючої для її сумісності зі старою. Дана інформація завжди дозволить вам розрахувати продуктивність ПК.
Вам знадобиться
  • Програма PC Wizard;
  • Права адміністратора комп'ютера.
Інструкція
1
Для того щоб дізнатися, яке залізо стоїть в системному блоці, скористайтеся спеціальними програмами, що надають відповідну інформацію. Наприклад: PC Wizard, EVEREST, System Spec, GPU-Z. Дві останні з них не мають російського інтерфейсу (тільки аматорські русифікатори), EVEREST є урізаною безкоштовною версією і не надає всього свого функціоналу безкоштовно. System Spec може вивести інформацію про комп'ютер без необхідності установки. GPU-Z - одна з найпопулярніших програм подібного плану, здатна вивести список вашого «заліза» в html-файл. Всі наведені програми легко знайти у вільному доступі в інтернеті. Далі розглянемо, як дізнатися, яке залізо варто, c допомогою програми PC Wizard.
2
Скачиваем і встановлюємо програму. Запускаємо її з правами адміністратора.
3
Чекаємо, поки програма проаналізує систему.
4
За умовчанням відразу відкривається вкладка «Залізо» і її підпункт «Загальні відомості» .Тут можна побачити найменування основних компонентів вашого ПК, таких як відеоадаптер, процесор, материнська плата і т.п.
5
Зліва, в стовпчику значків, можна вибрати інші підпункти вкладки і дізнатися більш детальну інформацію про кожний компонент окремо. Наприклад в окремому вікні інформації про процесор будуть показані його кеш, напруга, частота, кол-во ядер та інші параметри.
6
При згортанні програма йде у трей і фоново, поверх вікон, відображає температуру і напругу деяких компонентів.
Корисна порада
Крім інформації про залізо, PC Wizard відображає конфігурацію системи (вкладка «Конфігурація»), інформацію про системні файлах («Системні файли») і про ресурси системи («Ресурси»). Так само програма може виконувати різні тести вашої системи (вкладка «Тести»).
Якщо вас цікавлять складові вашого системного блоку, зовсім не обов'язково тут же вистачати викрутку і викручувати гвинти на тильній стороні корпусу. Ознайомитися з внутрішнім пристроєм свого ПК можна за допомогою спеціальних програм, а також засобами операційної системи Windows.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення:
  • - Засіб діагностики DirectX;
  • - утиліта Everest Ultimate Edition.
Інструкція
1
Разом з операційною системою Windows поставляється утиліта «Засіб діагностики DirectX». Вона дозволяє дізнатися характеристику частини пристроїв, що знаходяться всередині системного блоку, наприклад, таких важливих даних, як тип і продуктивність процесора, оперативної пам'яті.
2
Для запуску програми DirectX відкрийте меню «Пуск» і в представленому списку виберіть пункт «Виконати». В текстовому полі "Відкрити" введіть команду «dxdiag» без лапок і натисніть кнопку «ОК».
3
Перед вами з'явиться вікно програми «Засіб діагностики DirectX». На вкладці «Система» ви можете дізнатися назву операційної системи, характеристику процесора і загальний обсяг встановленої оперативної пам'яті.
4
Якщо інформація, яку ви отримали за допомогою цієї утиліти, для вас виявилася недостатньою, слід звернутися до спеціальних програм, які при запуску сканують всю систему, видаючи повний звіт. До таких програм можна віднести утиліту Everest Ultimate Edition.
5
Після запуску даної програми відбудеться сканування системи. Для перегляду докладної інформації про будь-якому пристрої системного блоку необхідно натиснути на відповідний розділ. Щоб ознайомитися зі списком всіх пристроїв в системі, у лівій частині вікна програми розділ «Комп'ютер» і виберіть пункт «Сумарна інформація». У правій частині вікна програми завантажаться результати: тут ви можете дізнатися назву системної плати, процесора, оперативної пам'яті, відеопроцесора, жорсткого диска та інших пристроїв.
6
Якщо ви хочете переглянути більш детальну інформацію про кожному пристрої, включаючи серійний номер плати і дату виробництва, необхідно в лівій частині вікна програми вибрати відповідний розділ: - для материнської плати виберіть розділ «Системна плата», потім відкрийте пункт «Системна плата »; - для процесора - розділ« Системна плата »- пункт« ЦП »; - для оперативної пам'яті - розділ« Системна плата »- пункт« Пам'ять »; - для аудиоустройства - розділ« Мультимедіа »; - для відеопристроїв - розділ« Відображення »; - для жорстких дисків - розділ« Зберігання даних ».
7
У підсумку, переглянувши всі результати сканування комп'ютера, потрібний результат можна зберегти на жорсткому диску або роздрукувати. За замовчуванням звіт зберігається в вигляді html-файлу, що дозволяє переглядати його на будь-якому комп'ютері, у тому числі і переносному.