Як розмовляти з клієнтами. Як правильно розмовляти з клієнтом.

Уміння правильно розмовляти з клієнтами робить працівника незамінним і високоефективним. Справжній майстер переговорів завжди затребуваний і має масу пропозицій з працевлаштування. Таких працівників цінують і пропонують кар'єрний ріст, від них багато в чому залежить успіх компанії в целом.Немногіе менеджери обдаровані цим мистецтвом від природи, більшість просто освоїли цю науку і успішно її використовують.
Вам знадобиться
  • Наблюдательность
  • Компетентність
  • Бажання спілкуватися в позитивному ключі
Інструкція
1
Візьміть за правило демонструвати клієнту свою відкритість, доброзичливість і впевненість у можливості знайти кращий варіант вирішення його проблеми.Даже якщо ви говорите по телефону, посміхайтеся, ваш опонент це відчує.
2
Проявляйте щирий інтерес до собеседніку.Будьте уважні, постарайтеся спілкуватися його мовою (звертайтеся зрозумілими йому образами, користуйтеся його термінологією), при цьому не забувайте продемонструвати свою професійну компетентность.Обращайтесь до опонента по імені-по батькові, не дозволяючи собі фамільярності або невизначеного обращенія.Дайте зрозуміти, що ви на його боці, і постараєтеся йому допомогти.
3
Запропонуйте йому вирішення його проблеми, таким чином, щоб опонент був упевнений - це найкращий з усіх запропонованих варіант.
Зверніть увагу
Не захоплюйтеся модними тепер підстроюванням і відзеркаленням. Роблячи це настирливо і невміло ви тільки відштовхне клієнтів і викличте раздраженіе.Зная, як розмовляти з клієнтами, не викликаючи такої реакції ви досягнете найкращих результатів у просуванні своїх інтересів.
Корисна порада
Не забувайте вітатися і прощатися з клієнтом, щиро вимовляючи вітання та пожеланія.Помніте - кращий продавець не той хто активно пропонує товар, а той хто пропонує клієнту оптимальне рішення його персональної проблеми.
Від того, наскільки правильно ви побудуєте спілкування зі своїми діючими та потенційними клієнтами, багато в чому залежить ваш особистий успіх і дохід компанії, в якій ви працюєте, в цілому.
Інструкція
1
Дотримуйтесь правил ділового етикету при спілкуванні з клієнтами. Намагайтеся, щоб ваша мова була правильною і виключала слова-паразити. Будуйте фрази лаконічно і ясно. Ні в якому разі не будьте фамільярні з клієнтом. Крім того, категорично забороняється ущемляти які-небудь права ваших ділових партнерів. Проявляйте повагу до своїх клієнтів, не нехтуйте їх думкою. Намагайтеся відповідати на їх письмові запити в максимально короткі терміни. Якщо питання вимагає довгого рішення або обговорення з керівництвом, попередьте клієнта, що взяли до відома його лист, і вкажіть приблизну дату, коли зможете його зорієнтувати. Незайвим буде при цьому коротко окреслити ситуацію, що склалася. тоді клієнт буде розуміти, з чим пов'язаний такий довгий відповідь.
2
Навіть якщо у вас дуже багато роботи і величезний список клієнтів, не слід оголошувати кожному їх них, скільки перед ним у черзі інших покупців. Зробіть все від вас залежне, щоб клієнт відчував ваше особливе розташування і відчував свою обраність. Звичайно, при цьому варто дотримуватися почуття власної гідності, інакше людина не буде бачити в вас особистість. Будьте спокійні і ввічливі, але не варто розмовляти з людиною улесливо.
3
Здійснюючи продаж товару або послуги, спочатку з'ясуйте потреби клієнта, а вже потім переходите до презентації. Деякі менеджери допускають велику помилку. Вони не розбираються, навіщо прийшов до них осіб, що спонукало компанію звернеться в їх організацію, і відразу починають щось пропонувати. Такий продаж може не відбутися саме тому, що в даному випадку продавець не виявив потреб покупця. Дізнайтеся, яка ситуація у вашого клієнта, чого він очікує, а вже потім починайте презентувати товар або послугу.
4
Відповідаючи на заперечення клієнта, дотримуйтесь певні правила. Не варто сперечатися з покупцем. Вислухайте його сумнів або претензію до кінця. Не перебивайте клієнта, дайте йому висловитися. Потім продемонструйте, що ви поділяєте його тривоги, що його питання цілком обгрунтований. Якщо це зробити неможливо, то хоча б просто покажіть, що ви зрозуміли клієнта. Можете задати уточнюючі питання, щоб прояснити ситуацію. Потім дайте відповідь на заперечення чітко, ясно і аргументовано. Перевірте, чи зрозумів вас клієнт і уточніть, розсіяли ви його сумніви.
5
В основі правильного поводження з клієнтами лежить те, як ви їх сприймаєте. Якщо ви ставитеся до своїх клієнтів виключно як до дійним коровам, продуктивне спілкування у вас навряд чи вийде. А коли ви розмовляєте з покупцем з повагою, увагою і щирим інтересом, демонструєте своє розташування і прагнення допомогти, він це відчуває.