Як навчитися ладити з людьми.

В світі людей відносини складаються часом дуже і дуже непросто. Постійне спілкування з різними людьми - приємними і неприємними для нас - викликають втому і стрес. Як навчитися ладити з усіма без винятку, щоб взаємодія з соціумом не приводило до нервового перенапруження або депресії, варто зрозуміти для себе якомога раніше.
Інструкція
1
Розберіться в причинах поведінки людей. Іншими словами, не варто робити якихось висновків про людей, виходячи з того, як вони поводяться в якійсь конкретній ситуації. Можливо, людина грубить, бо він ріс без батьків і не отримав належного виховання або у нього глибока душевна рана, а може - проблеми. Не приймайте грубість близько до серця і не відповідайте на неї грубістю.
2
Реагуйте спокійно на людей. Щоб жити із людьми , не потрібно розділяти їх на поганих і хороших. Ми всі різні, у кожного свій характер і звички, свій стиль життя і манера поведінки. Доброзичливість - це те, що приваблює людей до вас. Якщо ви, в силу обставин, змушені спілкуватися з людиною, яка вам вкрай неприємний, розцінювати це спілкування як певний життєвий етап, який вам потрібно пройти. Можна навіть обернути все в гру для себе. Думайте в першу чергу про результати цього спілкування.
3
Слідкуйте за своєю мовою і за своєю поведінкою. Часто негативна реакція людей просто викликана вашим власною поведінкою. Не варто виносити негативні емоції і роздратування на люди. Слідкуйте за тим, як і що ви говорите. Ваша мова повинна бути спокійною, мотивованою. Уникайте лайок і підвищення тону при розмові. З будь-якої конфліктної ситуації можна вийти без криків і лайки. Замість того, щоб сваритися, можна домовитися. Під час розмови дивіться людині в очі. Це хороший психологічний прийом при спілкуванні з людьми , який розташовує до вас співрозмовника.
4
Умійте знаходити в людях хороші риси. Хороші якості характеру, як це не дивно, є і в людях, які вам вкрай неприємні. Якщо у вашому оточенні є такі, і при цьому спілкування з ними неминуче, подумайте про те, що в них хорошого. Подивіться на цих людей іншими очима. Напевно, якості, які вас так дратують в цих людях, є і у вас в якійсь мірі. Часом ми самі створюємо собі в уяві негативний образ людини, хоча, насправді, він далекий від реальності.
5
Поважайте себе та інших. Повага - це те, на чому будується спілкування з людьми . Чи не відзивайтеся нешанобливо про інших, але і не давайте в образу себе. Приймайте критику спокійно, але й самі не бійтеся відкрито і коректно висловлювати те, що вам не подобається.
Людині дуже складно існувати одному, без вірних і відданих друзів. Друзі рятують від туги і самотності, привносять в життя радість спілкування, з розумінням вислуховують ваші проблеми і допомагають у складних ситуаціях. Щоб дружба була міцною і довгою, слід берегти і зберігати її. Для цього дуже важливо вміти ладити з друзями .
Інструкція
1
Не будьте егоїстичні, думаючи, що тільки ваші справи і проблеми важливі. Щоб жити із друзями і зберігати їх добре ставлення до себе, потрібно цікавитися тим, що відбувається в їх житті.
2
Як би ви не були зайняті сім'єю і роботою, не забувайте про друзів. Виділяйте час, щоб сходити з ними в кіно або кафе, обмінятися останніми новинами та подіями. Якщо друзі мають сім'ї, чудовою традицією стане проводити спільні сімейні вікенди.
3
Не забувайте вітати друзів з днем народження. Ніщо так не руйнує дружніх відносин, як неувагу. Даруйте товаришам подарунки, щоб підкреслювати їх значущість у вашому житті.
4
Звертайтеся до друзів за порадами. Розмови по душам зближують людей, а дружні поради зазвичай бувають вкрай корисними у важких життєвих ситуаціях. Не відмовляйте в допомозі, якщо ви можете допомогти. Коли допомога знадобиться вам, вам нададуть її друзі. Діліться з ними радощами і прикрощами свого життя. Будьте щирі і відкриті. Тільки так вам вдасться заслужити репутацію «доброго друга».
5
Не смійтеся над друзями . У дружбі вітається гумор, але тільки доброзичливий і доречний. Якщо ви будете висміювати друзів на людях, це буде сильно ображати їх.
6
Не обговорюйте друзів за їх спиною. Це говорить про те, що ви несерйозно сприймаєте дружбу і лицемірите в спілкуванні з людьми. Дізнавшись про те, що ви обговорювали з кимось їх якості та недоліки, люди незабаром відвернуться від вас, спілкування з ними буде відновити дуже складно.
7
Спілкуючись з друзями , будьте щирі й природні. Не старайтесь здаватися краще, ніж ви є насправді. Справжній друг прийме вас з усіма вадами й мінусами. Виявляючи довіру до людини, ви маєте в своєму розпорядженні його довіряти і вам.
8
Завжди пам'ятайте про те, що дружба - це взаємний процес спілкування. Неможливо мати друзів, якщо ви готові тільки вимагати, але не готові нічого віддавати натомість.