Як організувати круглий стіл.

Переговори й наради у форматі "круглого столу " популярні ще з часів Середньовіччя. Тоді лицарі збиралися саме за круглим столом. Адже тільки так все відчувають себе рівноправними і рівними за статусом. А це значно спрощує ведення дискусії, де кожен може сміливіше озвучувати свою думку і вносити якісь пропозиції.
Вам знадобиться
  • канцелярське приладдя;
  • мікрофони;
  • засоби мультимедіа;
  • вода в пляшках;
  • стакани;
  • прес-релізи.
Інструкція
1
За круглим столом, за спостереженнями психологів у всьому світі, легше прийти до якогось консенсусу у вирішенні важливих питань, також простіше виробити якісь спільні стратегії для вирішення тих чи інших проблем. Круглий стіл ще тому так любимо усіма, що він універсальний. За ним можна збиратися, щоб обговорювати будь-які проблеми - від суспільно-політичних до наукових і соціальних питань. Але домогтися успіху при проведенні переговорів можна тільки за умови правильної підготовки даного заходу. Для початку потрібно обов'язково підготувати канцелярське приладдя, блокноти. Все це необхідно для того, щоб обговорення відбувалося більш продуктивно.
2
Також необхідно спантеличитися підготовкою мультимедійної частини, якщо таке передбачено заходом. Для цього потрібно приготувати проектори та інші передавальні пристрої. Для зручності присутніх і доповідача знадобляться лазерні указки. І, звичайно ж, мікрофони.
3
Для створення комфортної атмосфери за столом переговорів необхідно подбати про деякі фактори. Наприклад, потрібно підготувати іменні бейджики для всіх учасників цього заходу, щоб не втрачати час на знайомство учасників один з одним. Так само необхідно перед кожним поставити склянку і пляшечку води. І додатковим плюсом організаторам стануть розкладені перед учасниками прес-релізи з основними напрямками бесіди.
4
Звичайно ж, варто подбати і про ведучого даного заходу. Так як в обговореннях круглого столу повинні приймати участь всі присутні, то ведучий потрібен, щоб направляти бесіду в основне русло і не дати бурхливим обговоренням зірвати захід.
5
Так само в обов'язки господарів круглого столу входить і організація кави-брейка, який зазвичай проходить коли в обговореннях намічається пауза.
Зверніть увагу
Проводячи круглий стіл, не захоплюйтеся роллю господаря становища, все-таки круглий стіл збирають для того, щоб дізнатися думку всіх. І не варто приймати рішення за колектив.
Корисна порада
Щоб провести ідеальний круглий стіл, потрібно врахувати ще масу додаткових деталей, які, на перший погляд, до нього відношення не мають. Наприклад, якщо ви господарі заходу "на виїзді", необхідно заздалегідь розробити розважальну програму для гостей заходу.