Як навчитися вимовляти р. Як навчитися вимовляти довгу р.

Проблема вимови букви «р» зустрічається не тільки у дітей, але і у дорослих. Якщо до 5 років дитина не навчився її вимовляти, після 5 років необхідно зайнятися постановкою букви. Вирішити проблему бажано в дитячому віці. Однак якщо цього не відбулося, навчитися її вимовляти можна в будь-якому віці. Усунути дефект вимови можна двома способами: звернувшись до фахівця або самостійно, виконуючи комплекс вправ.
Інструкція
1
Існують спеціальні вправи для постановки звуку. «Чистимо зуби» Посміхніться, якнайширше розкрийте рот, і почніть чистити верхні зуби з внутрішньої сторони кінчиком язика. Мова має рухатися з боку в бік.
2
«Маляр» Відкрийте широко рот і кінчиком язика проводите по небу вперед-назад. Мова має повертатися до початку верхніх зубів.
3
«облизували» Відкрийте рот і зафіксуйте рукою нижню щелепу. Мовою облизуйте верхню губу зверху вниз. Слідкуйте, щоб нижня щелепа не ворушилася. Вправу потрібно виконувати лише мовою.
4
«Барабан» Відкрийте рот і, б'ючи мовою в верхні альвеоли зубів, вимовляєте букву «д» .Ці вправи необхідно повторювати три рази в день по 10-20 разів.
5
Є методика, що дозволяє навчитися вимовляти «р» в найкоротші терміни: Повільно вимовляєте звуки «де», «те», «ле» без зупинок протягом двох-трьох мінут.Проговоріте те ж саме протягом п'яти хвилин, але бистрее.Проізносіте звуки «де», «те», «де» в наступному порядку: перше «де» промовте зазвичай, а друге «де» - так, щоб кінчик язика стосувався горбка над верхніми зубами. У вас має вийти звук, який вимовляють англічане.Медленно без зупинки повторіть «де», «те», «де», «де», «те», «де», «де» протягом семи хвилин. Потім проговорите «де», «те», «де» доти, поки не відчуєте звук «ре».
6
Вимовте наступні слова по 10 разів: дрота, дротиків, дробляться, ДРОФА, ДРОВА, ДРОССЕЛЬ, ДРОЖЬТРОЛЬ, тромб, тросс, ТРОЛЕЙБУСБЕДРО, ВЕДРО, МЕТРО, хитро, мудро
7
Коли ваш язик почне приймати правильне положення для вимови "р", необхідно буде закріпити навички. Починати треба з промовляння букви в ізольованому звучанні, потім в складах, словах, фразах і пропозиціях. Для постановки звуку важлива вібрація мови. Вібрації можна досягти механічним способом: на кінчик язика покладіть грудочку щільного паперу, прив'язаний до довгої нитки. Нитку тримаєте в руці. Приберіть мову за верхні зуби і сильною повітряним струменем сдуйте його з язика.
Зверніть увагу
Основними причинами неправильного вимови «р» може бути наступне: 1.Укороченная вуздечка. Вона обмежує руху кінчика і передньої частини мови вверх.2.Слабие м'язи язика.3.Неуменіе володіти язиком.4.Ослабленіе фонематичного слуху.