Як карати підлітка.

Покарання підлітка має сенс, коли він розуміє свою провину і знає, за що йому доводиться «розплачуватися». Тому перед покаранням слід пояснити, що він зробив не так, до чого це призведе, і в підсумку покарати так, щоб він раз і назавжди усвідомив значимість своєї проступку і, надалі, його не повторив.
Інструкція
1
Пустощі. Дрібні витівки підлітку можна пробачити один раз, але якщо вони тривають з частою періодичністю, то не варто на це закривати очі. Наприклад, він взяв за моду прилюдно принижувати якогось однолітка, який слабкіше його і не може відповісти. Здавалося б, подумаєш, що він один раз його штовхнув, в другій - відібрав рюкзак, в третій - оголосив бойкот, підмовивши весь клас. Безсумнівно, що скривджена ровесник повинен сам навчитися за себе постояти, а й ваш підліток своїм діями тільки розвиває в собі злість, агресію і деспотизм, що в подальшому може обернутися справжньою бідою. В цьому випадку, ставити в кут, оголосити домашній арешт і навіть застосувати фізичну розправу у формі прочуханки ременем, не варто, т.к. ефект буде нульовим. Підліток повинен на собі випробувати, відчути становище, в яке він з задоволенням ставить свою жертву. Наведіть підлітка в незнайомий колектив, де знаходяться хлопці трохи старше його і сильніше. Нехай вони дадуть йому зрозуміти, що новачок тут не до місця, і вони не потребують його спілкуванні (заздалегідь намовив хлопців). Місце для виховання можна вибрати клуб молодого бійця, школу виживання, тобто де панує справжня армійська обстановка. Таким чином, відірвавшись від маминої спідниці і домашнього затишку, підліток вийде звідти через 2 тижні вже зовсім з іншим усвідомленням життя.
2
Шкідливі звички. Куріння сигарет нишком одного разу виявиться. Крики, відібрання грошей на кишенькові витрати, викид всієї пачки сигарет в урну - справі не допоможуть. Наступного разу він займе грошей у товаришів і стане палити на вулиці, де його ви точно не знайдете. Сядьте з ним на кухні, поговоріть по-дорослому, пояснивши, до чого куріння сигарет може привести. Для наочності продемонструйте відеоролик із соціальною рекламою проти паління, а потім поставте перед ним кілька пачок сигарет і накажіть, щоб він, дивлячись вам в очі, почав курити одну за одною. Засічіть час і підганяйте його, щоб він швидше і швидше викурював сигарети. Уже на першій або другій сигареті він закашляється від диму, і сигарети у нього викличуть огиду.
3
Будьте мудрими вихователями. Ваше покарання дійсно повинно підлітку запам'ятається. У разі, коли він не виконує свої домашні обов'язки або прогулює школу, покарайте його нездійсненої мрією. Приміром, він давно мріє про нову ігровій приставці, і ви вже готові йому її купити. Приведіть його в магазин, покажіть цю річ, скажіть, що вона в останньому примірнику, а потім, сказавши, що він її не заслужив, дайте час йому подумати і самому пояснити свою провину. Потім відведіть належний час для виправлення його поведінки, і, оцінюючи його досягнуті результати (закінчена чверть без трійок, щоденна чистота в його кімнаті) заохотьте покупкою ще кращого варіанту ігрової приставки, про яку він навіть і не смів мріяти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZQ0rUu4Of00