Як навчити самостійності.

Навчити дитину бути самостійним - це чи не головне, що необхідно зробити батькам до початку його шкільного життя. Адже малюкові доведеться зіткнутися з серйозними труднощами, а це значить, що він повинен буде нести відповідальність. Почуття самостійності зароджується у дитини під впливом способу життя в родині, за формування якої відповідальні батьки.
Інструкція
1
Хто з батьків не бажає, щоб дитина навчився брати на себе певну ступінь відповідальності? Наприклад, щоб дитину не доводилося змушувати робити уроки, виносити сміття, ходити в магазин, а щоб все це він робив сам. Але батьки часто самі винні в не «strong> самостійності дітей.
2
Далеко не всі батьки питають особиста думка дитини і, тим більше, не дозволяють йому вирішувати, в яку секцію ходити, коли і скільки гуляти, і як саме повинні розташовуватися в його кімнаті іграшки й особисті речі. Не варто забувати, що самостійність - це внутрішній стан людини, і, отже, нав'язати її ззовні ніяк неможливо. Звідси варто зробити висновок: виховувати самостійність слід тільки в тих справах, які приємні і цікаві самому малюкові.
3
З чого ж можуть произрасти ці корені самостійності ? Наприклад, з домашньої обов'язки, до якої дитина проявляє великий інтерес і задоволення. Процес дорослішання завжди несе з собою розширення кола обов'язків в домашніх справах. Якщо ви вчасно помітите, що дитина багато возиться з водою, то саме в цей момент йому можна доручити миття посуду.
4
Важливо не тільки помітити зародження, але і не пропустити момент охолодження інтересу. Це потрібно для того, щоб зуміти зберегти інтерес, застосовуючи нові форми підтримки. Наприклад, можна ввести систему заохочень чи просто влаштувати дитині відпочинок від домашніх турбот в той час, коли він захоче. І не важливо, що захоплення протрималося всього кілька тижнів, важливо те, що ваша дитина стала трохи більш самостійним.
5
Іншим джерелом самостійності у дошкільника є поява власності, наприклад, який-небудь речі з дорослого світу. Але далеко не будь-яка річ підійде для цієї справи - вона повинна бути корисна батькам.
6
Якщо батьки захоплюються туризмом, то можна подарувати хлопчикові компас і обов'язково навчити його їм користуватися. Або, якщо батько любить риболовлю, нехай він виділить малюкові персональну вудку. Також такими речами можуть стати фотоапарат, велосипед, телефон або комп'ютер.
7
Якщо у вашого спадкоємця буде сформований досвід володіння речами вже в дошкільному віці, то ви можете бути впевнені - в школі йому буде набагато легше.