Як бути неупередженим.

Неупередженість - незамінне якість для журналістів, суддів, бізнесменів, менеджерів, психологів. Воно характеризується як справедливість і неупередженість в прийнятті рішень і, в той же час, далеко від цинізму і байдужості. Бути безстороннім - це означає бути об'єктивним, вміти відсторонитися від емоцій і поглянути на одне і те ж подія або проблему з різних точок зору.
Інструкція
1
Контролюємо емоції і уникаємо поспіху в ухваленні рішень. Більшість людей приймають рішення поспішно, грунтуючись на сиюминутном баченні ситуації, власних емоціях чи думці сторонніх людей. Потім же, бачачи результат прийнятого рішення, починають шкодувати про скоєне. А ось виправити отриманий результат можливо не завжди. Коли вам необхідно прийняти важливе рішення, постарайтеся подумки відсторонитися від ситуації, як ніби ви - не учасник її, а сторонній спостерігач.
2
Заспокоїти емоції допоможе рівне, уповільнене дихання. Зробіть декілька раз глибокий вдих і видих або закрийте очі і повільно порахуйте до десяти. Якщо є можливість, перенесіть прийняття рішення на другий день, коли почуття охолонуть, і ви зможете поглянути на проблему з точки зору розуму, а не емоцій.
3
Проаналізуйте ситуацію і постарайтеся поглянути на неї з різних точок зору. Вам потрібно, як і в першому кроці, відсторонитися від існуючої проблеми і стати на час незалежним експертом. Подумайте, як міг би вчинити на вашому місці інша людина, запитайте думку декількох людей. Найменше рекомендується звертатися за порадою до друзів. «Друзі, - вважає Крістіан Фрідріх Геббель, - не можуть бути неупередженими та часто навіть бувають несправедливі, намагаючись зберегти неупередженість». Створіть кілька моделей вирішення конфлікту і переходите до наступного кроку.
4
Оцінюємо перспективи прийнятого рішення. Уміння зазирнути в майбутнє - важлива якість успішного бізнес-керівника. Постарайтеся прорахувати всі можливі варіанти розвитку подій після ухвалення того чи іншого рішення. Запитайте себе: «Що може статися через день, місяць, рік, десять років після того, як я це зроблю? Кому, крім мене, буде користь від прийнятого рішення, а кому - шкода? Які ризики можуть переслідувати мене та інших в даній ситуації? »Оцініть перспективу кожної створеної моделі поведінки та виберіть« золоту середину », яка влаштовувала б вас і була максимально справедливою по відношенню до оточуючих людей.