Як навести порядок в кімнаті.

Систематична прибирання - вічний хрест людства і його вічний борг перед природою і самим собою. Якщо людство одного разу відмовиться прибирати за собою - то на карті з'являться міста-примари (наприклад, Прип'ять), димляча Фукусіма, завалені сміттям морські пляжі і заповідники. Але для того, щоб стати грамотним охоронцем чистоти - важлива щоденне тренування. Тренуватися краще на власній кімнаті .
Вам знадобиться
  • - захисні рукавички;
  • - зручний одяг і шапочка для волосся;
  • - побутова хімія;
  • - ганчірки, щітки;
  • - пилосос;
  • - різні ємності - відро для води, тазики та інш.
Інструкція
1
Переодягніться у вільну і зручний одяг. Відмінний варіант - спортивний костюм або футболка і відслужили свій вік брюки. Пам'ятайте, що прибирання - це завжди контакт з пилом, брудом, і вибирайте свій туалет згідно случаю.Откройте вікна і надіньте гумові або латексні рукавички. Волосся краще прибрати під шапочку для душу або косинку.
2
Оцініть масштаб прибирання. Приготуйте набір ганчірок для витирання дзеркал, пластика, скла, полірованого дерева, підлоги. Озбройтеся відповідним арсеналом хімічних средств.Любітелі екостилю можуть замінити всю «хімію» звичайної чистої водою, а поліровані меблі протерти, капнув на її поверхню кілька крапель кедрового масла. Це ж масло можна додати у воду для миття підлоги.
3
Розчистити плацдарм. Винесіть все, що підлягає виносу і заважатиме вам під час прибирання: квіткові горщики, диванні подушки і м'які іграшки (не забудьте їх пропилососити перед тим, як оселити на свої місця).
4
Прибирання проводиться по ярусах. Верхній ярус - стеля, люстра, книжкові шафи, вікна, штори. Зніміть в кутах кімнати павутину, якщо така є, витріть пил, в тому числі і в книжковій шафі, попутно відсуваючи книги. Не забудьте протерти від пилу люстру, світильники, кути стелі. Якщо у вас на стіні є килим - обов'язково пропилесосьте его.Еслі необхідно - зніміть і віддайте в хімчистку штори (можна обмежитися їх витрушуванням - це освіжить тканину і позбавить її від пилу), смахніте пил з жалюзі.
5
На середньому ярусі розташовуються меблі, дзеркала, побутова техніка та інше. Ретельно видаліть пил з усіх поверхонь. Не забудьте про внутрішній об'єм шаф. Відполіруйте меблі полиролями (краще з антистатиком) або восками, вимийте і відполіруйте дзеркала, шибки, очистіть побутову техніку. Обов'язково пропилесосьте м'які меблі, причому з усіх сторін - включаючи тильну. Для цього крісла і дивани доведеться відсунути від стін.
6
Останній ярус - підлога. Тут все зрозуміло. Ретельно пройдіться пилососом по всій поверхні підлоги. Якщо на підлозі лежить килим - його потрібно пропилососити не тільки зовні, але і з вивороту. Зрозуміло, це не відноситься до килимовому покриттю. Проведіть вологе прибирання - вимийте підлогу. Якщо підлога з ламінату або паркетний - обмежтеся протиранням його вологою тряпкой.Все, прибирання закінчена. Залишилося лише оселити всі речі та меблі на свої місця і прийняти душ.