Як навчити писати цифри. вчимося красиво малювати цифри.

Навчити дитину писати правильно, розбірливо і красиво - одна з головних задач батьків. Саме батьків, а не вчителів підготовчих дошкільних курсів, адже ніхто для малюка не зробить цього краще тата з мамою, які є для нього авторитетом. Існує кілька різних методик навчання дитини написання цифр. Розглянемо одну з них.
Інструкція
1
Перш за все, варто визначитися з віком, в якому стоїть розпочати проведення таких занять. Кращий для малюка вік - поняття індивідуальне і залежить від безлічі факторів, зокрема від розумового і психічного розвитку дитини.
2
Зазвичай рекомендують з ранніх років заохочувати заняття малюка малюванням. Так, до 3-4 років він зможе вже досить стерпно володіти олівцем і ручкою, і в цьому ж віці можна купувати йому прописи, і вчити його обводити значки.
3
Безпосередньо приступити до навчання написання різних цифр можна приблизно до 5 років. В основному діти в цьому віці без будь яких проблем справляються з цим завданням. Існує певна система оповідань, яка допомагає і полегшує навчання написанню цифр.
4
Цифра один. Написання її завжди починається з діагоналі. Малюйте рисочку знизу вгору, супроводжуючи написання розповіддю про те, як собачка біжить в гору, а потім котиться з гори вниз (завершуйте написання цифри вертикальною рискою зверху вниз).
5
Цифра два. Все по старій схемі: собачка піднімається в гору, котиться вниз і біжить по прямій доріжці додому. Малюйте цифру кілька разів, пояснюючи малюкові чому гірки такі різні - перша крута з гострою вершиною, а друга полога.
6
Цифра три особливо важка в написанні. Спробуйте наступний спосіб: відзначте три основних точки, почніть їх з'єднувати, розповідаючи про товстенький животі, під яким ще один живіт, але побільше. Так ви зможете сконцентрувати увагу дитини на вугіллі, з яким часто виникають проблеми.
7
Цифру чотири спробуйте «розповісти» так: спочатку котимося з гірки на санчатах, потім йдемо по прямій стежці, піднімаємося нагору і спускаємося вниз по канату.
8
Цифру п'ять починаємо писати з вертикальною рисочки, доповнюючи розповіддю: спускаємося по канату і починаємо малювати товстий живіт, а закінчуємо рисунок дахом, яка не дасть животу намокнути під дощем.
Зверніть увагу
Всі вправи найкраще проводити в незвичайній ігровій формі. Для дитини процес навчання має бути вкрай захоплюючим і цікавим, тоді всі складнощі обійдуть його стороною.
Корисна порада
Для решти цифр ви можете придумати свої розповіді.
Якщо на стінах вашої квартири з'явилися перші малюнки, значить у вашій сім'ї росте малюк з творчими нахилами. Малювання - один з найважливіших для розвитку дитини процесів. Коли малюк малює, розвивається його уяву, увагу, дрібна моторика рук, а значить і мова, поліпшується память.Как же навчити дитину малювати?
Вам знадобиться
  • - Папір;
  • - пальчикові фарби;
  • - олівці;
  • - фарби;
  • - кисті;
  • - фломастери;
  • - робоче місце для малюка.
Інструкція
1
Обладнайте для малюка зручне місце, де він зможе малювати. Краще, якщо це буде стіл і стілець по зростанню для дитини. Також можна садити малюка за звичайний стіл на високому стільці. Простежте, щоб в робочому місці для маленького художника було достатньо світла.
2
Приготуйте папір і маркер або яскравий фломастер. Оскільки маленькі діти починають малювати від плеча, аркуші паперу повинні бути більшими. Використовуйте, наприклад, шматки шпалер. Починайте малювати з дитиною віком близько року. Якщо малюк сам не проявляє інтересу до малювання, покажіть йому приклад. Візьміть маркер і проведіть їм кілька разів по паперу. Не обов'язково малювати щось конкретне, спочатку досить того, що ваша дитина зрозуміє, як можна залишати сліди на аркуші. Потім запропонуйте малюкові самому спробувати помалювати.
3
Використовуйте для перших дослідів олівці, а маркер або фломастери, оскільки вони більш яскраві і не вимагають зусиль, щоб залишити чіткий слід. Купуйте фломастери на водній основі і не залишайте дитину наодинці з ними, адже малюки все пробують на смак. Також покажіть юному художнику як малювати фарбами - як кисть залишає слід на папері, як змішуються фарби. Називайте кольору, якими малюєте, коментуйте свої дії.
4
Вчіть відразу правильно тримати фломастер трьома пальцями. Маленькі діти захоплюють всі предмети в кулачок, їм так зручніше. Поправляйте малюка , якщо він бере фломастер неправильно, нагадуйте про це. Такий навик формується повільно. Слідкуйте за тим, щоб дитина не надто сильно стискав фломастер, інакше рука перенапряжется і швидко втомиться.
5
Хваліть невтомно перші малюнки малюка , адже тим самим ви стимулюєте його на подальші подвиги. Спочатку у дитини зазвичай виходять горизонтальні лінії, потім він почне малювати вертикальні, потім півколо і нарешті коло. Не чекайте відразу шедеврів від малюка . Сюжетні малюнки з'являться набагато пізніше.
6
Запропонуйте малюкові спробувати малювати пальчиковими фарбами. Не всі діти їх люблять, деяких лякає необхідність занурювати палець у щось незрозуміле. Покажіть на своєму прикладі, як це робиться. Візьміть поролонову губку, намочіть її і нанесіть на губку фарбу. Натисніть на губку пальцем і залиште відбиток на папері. Щоб зацікавити малюка , домалює на відбитку ручкою забавну пику. Якщо дитина відмовляється малювати на папері, запропонуйте розмалювати пальцями повітряна куля. Зазвичай любов дітей до куль пересилює страх. Пізніше можна малювати на папері всією долонею дитини. З відбитків дитячих пальців і долонь можна створити безліч цікавих картин.
7
Зменшуйте розмір пропонованого малюкові листа до формату А3, т.к. приблизно у віці півтора років дитина починає малювати від ліктя. Пізніше малюк почне малювати всією кистю руки, а потім і тільки пальцями. Щоб це сталося раніше, вчіть дитину малювати дрібні предмети. Наприклад, намалюйте їжака і запропонуйте малюкові домалювати голки або намалюйте людини і попросіть промальовувати його обличчя. У міру розвитку навичок малювання пропонуйте дитині використовувати олівці, вони вимагають більшої сили натискання.
8
Не просіть дитину намалювати щось конкретне, краще, якщо дитина фантазує сам, тим самим він розвиває уяву. Розвивайте асоціативне мислення малюка . Наприклад, якщо ви бачите, що дитина намалював щось округле, запитайте його: "Це м'яч?» Надалі малюк і сам помітить, що окружність схожа на м'яч, лінія - дорогу, овал - на хмару і т.д. Коли ваша дитина зрозуміє , що може відобразити на папері свої враження, намалювати все побачене, відбудеться великий стрибок в його розвитку.
9
Не варто критикувати малюнки малюка , це ображає дитини, і він може втратити інтерес до малювання. Чи не виправляйте і не домальовуйте нічого в роботах юного художника з тієї ж причини. Нехай перші малюнки недосконалі, але це роботи вашої дитини, а значить, вони кращі в світі. Якнайбільше хвалите малюка , повісьте його роботи на стіну, демонструйте їх гостям.
10
Розвивайте художній смак дитини. Показуйте йому репродукції. У більш старшому віці зводите дитини в картинну галерею. І нехай ваш малюк не стане видатним художником, головне, що малювання принесе йому, а значить, і вам, немало приємних хвилин.
Корисна порада
Пропонуйте малювати і правою рукою, і лівою. Це сприяє більш гармонійному розвитку дитини.