Як заборонити створювати Thumbs.db.

Файл Thumbs.db використовується операційними системами Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista та інших ОС Microsoft. Файл створюється при першому і подальшим відкритті папки з графічними зображеннями. У ньому зберігаються ескізи зображень папки для режиму «Ескізи сторінок» Провідника. Необхідність заборони створення файлу Thumbs.db може виникнути з різних причин. Наявність такого файлу в папці з роздачею через трекер, може привести до зміни хеша роздачі з усіма витікаючими наслідками. Якщо в папці зберігається багато графічних зображень, то загальний обсяг файлів мініатюр може бути досить істотний, що гальмує відкриття папки з зображеннями.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, операційна система Windows XP/Vista/7
Інструкція
1
Для Windows XP, щоб відключити створення файлу Thumbs.db потрібно провести наступні дії: Натисніть кнопку «Пуск» потім «Панель управління». Запустити «Властивості папки» і у вікні переключиться на вкладку «Вид». Знайдіть рядок «Не кешувати ескізи» і поставте навпроти неї галочку. Клацніть внизу вікна на кнопці «Застосувати» і закрийте вікно. Тепер файли Thumbs.db створюватися не будуть.
2
Для Windows Vista і Windows 7 потрібно виконати інші дії, так як в цих системах функція заборони створення файлу Thumbs.db була прибрана в інше місце. Натисніть «Пуск» потім рядок "Стандартні". Відкриються ще кілька рядків. Виберете пункт «Виконати». Віконце «Виконати» можна викликати, просто натиснувши клавіші «Win і r» (клавіша «Win» позначена картатим прапорцем на клавіатурі). У вікні введіть «gpedit.msc», без лапок. З'явиться нове вікно, розділене на дві частини по вертикалі. У лівій половині вікна виберете гілка «Конфігурація користувача».
3
Потім «Адміністративні шаблони». У лівій або в правій половинці вікна виберете «Компоненти Windows» і далі «Провідник Windows». У правій половинці вікна знайдіть пункт «Відключити кешування ескізів в прихованих файлах Thumbs.db». Клацніть на нім і у вікні відзначте пункт «Включено». Натисніть «Ок» і закрийте вікно.
Корисна порада
Починаючи з версій ОС Windows Vista і Windows 7 файл Thumbs.db створюється тільки для мережевих дисків. Для простих дисків використовується база даних, загальна для всіх папок.