Як налаштувати жорсткий диск.

Для збільшення швидкодії комп'ютера під управлінням OS Windows необхідна оптимальна настройка всіх його компонентів. Особливо важливо правильно налаштувати жорсткий диск , або вінчестер.
Вам знадобиться
  • персональний комп'ютер, OS Windows
Інструкція
1
Переконайтеся, що для всіх пристроїв IDE встановлений режим передачі DMA, тобто прямого доступу до оперативної пам'яті (Direct Memory Access). Цей режим значно збільшує швидкодію системи. Клацніть правою клавішею миші по значку «Мій комп'ютер», у випадаючому меню вибирайте пункт «Властивості», потім «Обладнання», «Диспетчер пристроїв», IDE ATA/ATAPI контролери. Відкрийте список подвійним клацанням миші і перевірте режим підключення кожного пристрою: «Властивості»? «Додаткові параметри». «Режим передачі» повинен бути «DMA, якщо доступно».
2
Після видалення файлів на жорсткому диск е утворюються вільні місця, однак такі «проломи» розташовані в довільному порядку. Якщо ви спробуєте записати новий файл великого розміру, він може не вміститися в ці лакуни, і система відведе йому незайняте місце. Таким чином, може скластися ситуація, коли сумарного вільного місця на диск е, здавалося б, досить, однак при записі нових файлів виникають проблеми, оскільки системі доводиться шукати вільну ділянку досить великого розміру. При читанні записаних файлів час іде на їх пошук, що також гальмує роботу системи. Для запобігання такій ситуації регулярно проводите дефрагментацію жорсткого диск а
3
Можна задати автоматичний запуск дефрагментації. Для цього зайдіть в «Панель управління» і вибирайте «Призначені завдання», потім «додати завдання». У діалоговому вікні натисніть кнопку «Обзор», знайдіть C: WinNTsystem32defrag.exe. У діалоговому вікні вибирайте графік запуску дефрагментації. Не забудьте зазначити пункт «Встановити додаткові параметри» в останньому екрані. До адреси файлу в командному рядку додайте ключ -f, щоб дефрагментація проводилась навіть при обмеженому диск овом просторі.
4
Для оперативної обробки інформації система виділяє місце на жорсткому диск е, т.зв. файл підкачки. Швидкість роботи системи безпосередньо залежить від його розміру. Він повинен бути не менше 150% від обсягу оперативної пам'яті. Зайдіть в «Властивості» комп'ютера, вибирайте вкладку «Додатково», натисніть кнопку «Параметри» в розділі «Швидкодія», знову вкладка «Додатково». Якщо є необхідність, збільште розмір файлу підкачки.
Корисна порада
Якщо ви часто встановлюєте програми, видаляєте або записуєте файли, вам необхідно проводити дефрагментацію жорсткого диска не рідше 2 разів на місяць.