Як зупинити блювоту.

Блювота - природне очищення шлунка від неякісних продуктів. Іноді вона виникає в результаті збою в роботі якогось органу відповідального за травлення. Зупинити блювоту потрібно якомога швидше, особливо коли вона рясна, адже може статися сильне зневоднення організму. Якщо блювота почалася у маленької дитини, ви можете скористатися нижчепереліченими засобами, але не забудьте викликати лікаря або швидку допомогу. Дорослі люди повинні орієнтувати по загальному стан і симптоматиці. Якщо блювота не припиняється, відвідування лікарні обов'язково.
Інструкція
1
Випийте лужної мінеральної води. В період отруєння її можна вживати в необмежених кількостях. Якщо її немає під рукою, розведіть в кип'яченій воді трохи солі і додайте соди на кінчику чайної ложки. Сіль виводить токсини, а сода стимулює травлення і гасить кислотність, яка найчастіше утворюється при отруєннях неякісними продуктами.
2
Зробіть слабкий розчин марганцівки і випийте. Після чого вас може вирвати знову, потім трохи почекайте і прийміть ще 100 г слабкого розчину марганцівки. Цей спосіб зупинити блювоту можна використовувати для полегшення стану навіть у маленьких дітей.
3
Прийміть активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на 1 кг маси тіла. Через деякий час ви відчуєте полегшення, але блювота не завжди зупиняється моментально. Через кілька годин випивайте по 2-4 таблетки активованого вугілля з інтервалами між прийомами 4-5 годин.
4
В аптеках продаються і інші сорбенти, а також нудоти кошти. Купіть Смекту, Мотилиум або будь-який аналогічний препарат. Але якщо ви помічаєте, що у вас піднімається температура і починається діарея, краще не змащуйте симптоматику хвороби сорбентами, інакше, в крайньому випадку, поставити точний діагноз буде складно.
5
Якщо блювота викликана отруєнням - вона повинна припинитися протягом доби. Намагайтеся пити більше рідини. Якщо ви можете трохи поїсти, то з'їжте яблуко або нежирний йогурт. Іноді тривала блювота припиняється після прийому їжі. Частіше це пов'язано з роздратуванням шлунка, який трохи заспокоюється в процесі травлення.
Зверніть увагу
Блювота може бути симптомом не лише отруєння, а й більш серйозних хвороб, які вимагають негайної госпіталізації. Тому настійно рекомендуємо вам звернутися до лікаря.