Як перевірити натяг ременя приводу генератора.

Від натягу приводного ременя генератора залежить термін служби багатьох деталей двигуна: підшипників коленвала, водяного насоса і натяжної ролика. Ослаблений - він не здатний виробити достатньої сили струм для підзарядки акумуляторної батареї, надмірно натягнутий - може привести до поломки генеруючого пристрою.
Вам знадобиться
  • - жорстка металева пластина;
  • - штангенциркуль або лінійка.
Інструкція
1
Регламент проведення робіт з технічного обслуговування автомобілів передбачає в тому числі і перевірку натягу ременя приводу генератора після кожних 10-15 тисяч кілометрів пробігу.
2
Зазначена норма зовсім не означає, що після появи свистячого звуку з-під капота машини при працюючому двигуні раніше наміченого терміну проведення ТО, власнику нічого робити не треба, продовжуючи як і раніше експлуатацію автомобіля. Навпаки, даний факт - явна ознака того, що необхідно в найкоротший термін перевірити натяг ременя генератора. І цілком ймовірно, його ще й доведеться підтягнути.
3
Перевірка ступеня натягу здійснюється шляхом накладення зверху, з опорою на шківи коленвала і генератора, на ремінь його приводу , металевої жорсткої пластини. Придавивши ремінь пальцем посередині із зусиллям приблизно в 10 кг, штангенциркулем або лінійкою заміряється величина його прогину, яка повинна бать дорівнює 10-15 мм. Будь-які відхилення від позначених величин вказують на необхідність коригування натягу.