Як відрізати трубу.

При виробництві будівельних і ремонтних робіт часто потрібно відрізати труби різного діаметру. Технологія роботи при цьому може відрізнятися в залежності від того, в якому місці розташована труба і чи можна її від'єднати від конструкції для обробки, а також від інструменту, яким ви володієте.
Вам знадобиться
  • Труборезние верстат, ножівка по металу, зубило, молоток, аркуш паперу; токарний верстат
Інструкція
1
Якщо є така можливість, використовуйте спеціальний Труборезние верстат. Це зручно, якщо труба конструктивно змонтована в певному місці, тому відрізати її іншими способами неможливо. Встановіть різак верстата, прикріпіть його і працюйте ручкою, здійснюючи зворотно-поступальні рухи до тих пір, поки труба не обожмется.
2
Чавунну трубу відрізуйте за допомогою ножівки по металу або зубила. Провівши точні вимірювання, відзначте місце майбутнього відрізу, потім покладіть під трубу дерев'яний брусок. По зробленій позначці надпілов трубу . Краще робити пропили ділянками по 20 мм. Тепер молотком і зубилом відбивайте трубу , поки шматки не розділяться.
3
Якщо потрібно відрізати трубу точно в перпендикулярному напрямку щодо її осі, візьміть звичайний аркуш паперу з рівним краєм. Оберніть папером трубу так, щоб краї аркуша точно збіглися один з одним. Коли намічена лінія точно перпендикулярна осі труби, можна сміливо різати по краю листа.
4
Наступний спосіб різання труб - на токарному верстаті. При цьому виникають складності, оскільки різець ніколи не відрізає виріб одночасно по всьому колу. Це може привести до його заклинювання і поломки. Щоб уникнути такої неприємності, візьміть менший по діаметру шматок труби, ніж обрізані. Потім надіньте на неї обрізок гумового шланга. Заштовхайте прогумований шматок в заготовку на необхідну глибину. Тепер можна спокійно відрізати трубу різцем, вона не сомнется і не заклинить інструмент. При цьому кромки виходять чисті і без задирок.