Як відкрутити різьблення.

При ремонті різних пристроїв нерідко потрібна відкрутити різьбове з'єднання. Зазвичай для відгвинчування болта або гайки достатньо застосувати гайковий ключ. Але іноді доводиться стикатися з проржавілої різьбленням, яка вперто не піддається дії інструменту. Для відкручування такого сполуки крім фізичної сили знадобляться кмітливість і знання деяких хитрощів.
Вам знадобиться
  • Торцевой або накидний ключ, рідина WD-40, керосин, дрантя, зубило, сталева викрутка, молоток.
Інструкція
1
При відкручування погано піддаються різьбових з'єднань використовуйте торцевій або накидний ключ, оскільки застосування звичайного інструмента може привести до зриву граней.
2
Використовуйте рідину, звану попросту «рідким ключем». Це мастило проникає між дотичними деталями і видаляє іржу. Очистіть видиму частину різьблення від бруду та іржі, нанесіть рідину і залиште на 10-20 хвилин. Після цього різьба повинна піддатися.
3
Якщо місце розташування нарізного сполучення дозволяє, нагрійте різьбу і обережно обстукаєте її по всьому діаметру. При нагріванні гайка розшириться, тоді її можна буде легше відкрутити. Головне - не дати гайці охолонути, інакше вона затисне різьбу .
4
В якості самої крайньої міри використовуйте зубило або міцну сталеву викрутку. Упритесь інструментом в грань гайки і постукуйте по дотичній в напрямку відкручування різьби.
5
Сильно приіржавілого гайку відверніть за допомогою гасу або мастила типу WD-40. Щоб мастило проникла в різьбу глибше, прикладіть до з'єднання на тривалий час ганчірочку, змочену гасом або засобом WD-40.
6
Якщо різьблення не піддається відкручування, зробіть навпаки - спробуйте закрутити гайку. Нерідко така виверт спрацьовує, зрушена з місця гайка знаходить здатність відгвинчуватися.
Корисна порада
В цілях профілактики перед закручуванням різьби змастіть її графітом, солідолом або моторним маслом. Така мастило захистить різьблення від корозії і запобіжить в майбутньому можливі труднощі при відкручування гайки або болта.